Vzor pozvánky na shromáždění SVJ, jak ji doporučuje SČMBD

Vložil TN. (bez ověření), 20. Duben 2017 - 23:51 ::

Je zde prosím někdo členem SČMBD a odebírá jejich zpravodaje? Žádám o velkou laskavost. Potřeboval bych získat vzor pozvánky tak, jak ji doporučuje SČMBD. Pokud tedy vydali nějaký vzor dokumentů pro SVJ. Pokud ne, tak by mi i stačil vzor pozvánky pro členskou schůzi družstva.

Vím, že třeba SMBD nějaké vzory vydalo, ale potřeboval bych doporučený vzor od SČMBD.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil zizi, 24. Duben 2017 - 1:07

  Proč je tak důležité to SČMBD?

  Pozvánka na shromáždění SVJ není nic složitého, v podstatě musíte mít jen:

  • Označení SVJ (název, IČ, adresa)
  • Kdo svolává (typicky výbor)
  • Kdy a kde (datum, čas, adresa, určení místnosti)
  • Program (bodově, nemusí být detailní, ale mělo by z něj být zřejmé, co se bude projednávat, a jestli se bude v daném bodě hlasovat o nějakém usnesení – typicky schválení oprav, rozpočtů, zpráv apod.)
  • Pokud nebudou k pozvánce přiloženy všechny podklady (nabídky, návrhy smluv, návrhy rozpočtů apod.), o kterých se na schůzi bude jednat, napíšete, kde a kdy se s podklady může kterýkoliv vlastník seznámit (typicky v kanceláři společenství v určených hodinách, na webu apod.). V podkladech by měly být i návrhy znění usnesení k jednotlivým bodům programu (pokud se bude hlasovat).

  No a to je v podstatě vše, co musí na pozvánce být. My ještě na pozvánku píšeme informaci, že vlastník se může nechat zastoupit na základě plné moci (v souladu se stanovami).

  Jinak nejdůležitější je ten program schůze, protože pokud na schůzi nepřijdou všichni vlastníci, tak už ho dodatečně nemůžete rozšířit (např. na schůzi hlasovat o něčem, co nebylo v programu na pozvánce).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".