Vznik SVj podle novely č. 311/2013

Vložil SF2 (bez ověření), 13. Září 2018 - 14:52 ::

Zdravím všechny,

Mám dotaz ohledně této novely, kdy pro zalozeni a registraci do OR je nutná pouze nadpoloviční většina majitelů bytových jednotek.

U nás se stalo to, že družstvu zbyl podíl v domě na nebytových prostorách a několik bytů ve výši 26,xx procent.

Samozřejmě když si tenkrát LBD nechalo tyto profitující nebytové prostory, tak muselo za to něco dát družstevníkům a také dalo takzv. družstevní podíly v družstvu. Byty družstevníkům jim byly v poradku prevedy do osobního vlastnictví.

Kdybychom tyto prostory chtěli zpět do společného svj , je nějaká možnost za výměnu odevzdání těchto družstevních podílů zpět družstvu? Musí tuto nabídku neboli požadavek většiny akceptovat? Dále je tam Co kryt, který do ted nemá zmenen status užívání a samozřejmě to si LBD nechalo taky.

Pri zakladaní je stejne nutno otevřít prohlášení vlastníka, protože jsou špatně napsané a definované některé jednotky v domě.

A poslední dotaz jeste, zda je možnost do nových stanov dát jinou výši příspevku do fondu oprav za bytové a nebytové jednotky? Kor když společné části domu, kde jsou nebytové prostory, v tomto případě jsou výlohy, když slouží pouze jednomu vlastníkovi?

Díky za radu…

SF2

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil . (bez ověření), 13. Září 2018 - 16:41

    Zcela jistě, Prohlášení můžete otevřít a to kolikrát chcete. Vadu Prohlášení můžete odstranit. Se změnou ovšem musí souhlasit všichni vlastníci. Družstvu nemůžete jen tak něco vzít. Máte bujnou fantazii.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".