Vyúčtování vodného a stočného

Vložil Vlčková Miloslava, 7. Listopad 2017 - 19:49 ::

Dobrý den, bydlím v domu s několika vchody, ale jedním patním vodoměrem.Dne 15.prosince je prováděn odpis bytových vodoměrů, ale odpis patního vodoměru je prováděn až 31.12. Takže od 15.12 do 31.12. jsou na vyúčtovací faktuře spotřebované a k úhradě požadované m3 do 31.12., ale za toto období nejsou odepsány domovní vodoměry. Již 10 let požaduji na shromáždění SVJ provést odpis bytových vodoměrů a současně odepsat stav patního vodoměru. Můžete mi, prosím, zodpovědět, zda můj požadavek je pro spravedlivé a správné rozúčtování správný??? Děkuji Vám za odpověď. Lakomá Eva Pardubice

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 9. Listopad 2017 - 17:23

  ke dni odečtů zaznamenat i stav patního měřidla a ten použít pro vyúčtování. Vlastníci mají právo znát skutečnou chybu podružných měřidel a tu při nejednotnosti odečtů nelze zjistit. To, že na faktuře bude vyšší spotřeba je nepodstatné. My provádíme odečty k 30.12., protože se každý rok zdražuje a nechceme si komplikovat vyúčtování dvojí cenou. Vlastníci jsou předem informováni a kdo má dovolenou sdělí nám stav předem. U vás bude problém jak zlomit zaběhnutý stav pokud budete jediný komu to vadí.

  Vložil P_V (bez ověření), 8. Listopad 2017 - 14:30

  V rozúčtování se rozúčtují náklady za zúčtovací období a tím je v naprosté většině případů kalendářní rok. Proto i stav patního fakturačního vodoměru ke konci roku. Naopak některá SVJ mají problém s tím, že jim vodárny náklady ke konci roku nevyčíslují a musí si je stanovit sami.

  Vložil JarekSVJ, 8. Listopad 2017 - 7:59

  Je běžné, že se poměrové vodoměry zapisují např. k 15. nebo 20.12. . Hlavní fakturační vodoměr si zapisuje několikrát za rok dodavatel vody a svj ještě zasílá stav k 31.12.( tak to děláme nejenom u nás ) To znamená, že svj zná přesné náklady za celý kalendářní rok a rozúčtuje je podle náměrů k 15.12. nebo 20.12. Co je na tom k nepochopení. Bytové měřáky jsou poměrové … pokud se to tak provádí každý rok a asi ano – nevidím problém…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".