vyučtování topení velký rozdíl o proti roku 2012

Vložil lud (bez ověření), 17. Duben 2014 - 12:15 ::

Dobrý den, poprosil bych o radu. Vyúčtování topené sezony 2013 je odchylka od průměru 153%, za rok 2012 to bylo 117%, už tenkrát nám to připadalo hodně tak jsme v následujícím roce topily méně než před tím. Jedná se o byt 3+1 poslední patro a krajní byt na sever. Přikládám sken vyúčtovaní za rok 2012 a 2013, vyčte z toho někdo kde je chyba, nechce se mi věřit že náklady na teplo tohoto bytu činí 19122,. Děkuji za rady.

http://s15.postimg.org/ilza7ghfv/2013.jpg

http://s12.postimg.org/5cn0qu07h/2012.jpg

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Neználek' (bez ověření), 19. Duben 2014 - 20:39

    Bez toho že si necháte předložit hodnoty dle §7/3 vyhl. 372/2001 a to včetně všech ostatních vyúčtování a také způsobu rozúčtování, se dál nedostanete. Z uvedených vyúčtování se chyba zjistit nedá, neboť tam nemusí být. Prostě ostatní si své radiátory vypli a Vy ne (ono nestačí jeno „topit méně“), nebo nejsou některé náměry záměrně započteny, nebo… důvodů může být více. Ale první co mus9te ud2lat je: že získáte co jsem již zmínil. ve3ker0 podklady.

    Neználek'

    Vložil vlaštovka, 17. Duben 2014 - 13:44

    Počáteční stav měřidel 0, by měl být v pořádku. Indikátory ukládají stav naprogramovaného dne (31.12.) do paměti a počítají (indikuji) od začátku.

    Vložil lud (bez ověření), 17. Duben 2014 - 12:29

    Ten počáteční stav mě také zaráží, koukal jsem na ně ted a vynulovaná nejsou což je divné když, ted už je zase nové období.

    Vložil tristone, 17. Duben 2014 - 12:24

    Zaráží mě jen jedna věc:

    Proč máte i v roce 2012 i 2013 uvedené počáteční stavy měřidel 0. Mají stejná výrobní čísla, takže jsou to ta samá. Pokud se meziročně nějak nenulují, tak je chyba tady.

    V opačném případě nevidím na vyúčtování nic špatného, odečty jsou o 60% vyšší a výsledná odchylka 153% se Vám ještě koriguje směrem dolů na maximum 140% dle vyhlášky.

    Takže zkontrolujte si odečty, zda je správně, že i v roce 2013 je počáteční stav 0. Pokud ano, zbytek mi připadá v pořádku. Zeptat se můžete buď výboru nebo sousedů, jak to mají oni.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".