Vyúčtování tepla

Vložil salve, 22. Únor 2018 - 10:37 ::

Měl by být součástí vyúčtování tepla i přehled náměrů (anonymizovaný) ostatních bytů? Mohu si takový přehled vyžádat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 22. Únor 2018 - 22:27

  Ve vašem se to neobjeví, ale výbor je má k dispozici (vody …). Požádejte o předložení.

  Vložil Konečný (bez ověření), 22. Únor 2018 - 10:59

  Pravděpodobně vám takový přehed neposkytnou.

  V § 6 vyhlášky č. 269/2015 Sb. – znění od 01.01.2016

  jsou uvedeny náležitosti, které musí být ve vyúčtování uvedeny. „Přehled náměrů ostatních bytů“ tam uveden není. Bylo by možné argumentovat tím, že bez uvedeného přehledu nelze objektivně zkontrolovat správnost rozúčtování. Ovšem nevím o tom, že by už některý soud řešil spor, kdy SVJ odmítlo takový požadavek vlastníka. Proto není jasné, pokud by vám SVJ nevyhovělo, jak by rozhodl soud v případě, že byste se na něj obrátil/a.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 22. Únor 2018 - 16:32

  „..„Přehled náměrů ostatních bytů“ tam uveden není. …“

  To sice není, ale z §6/f vyhl. to lze dovodit. Tedy pokud tam ty hodnoty (podíly nákladů připadající na „příjemce služeb“) jsou – a ony se vyúčtování zásadně neuvádí. Neuvádí je tam nikdo → NE proto, že by tam být neměly, ale prostě ze setrvačnosti: stejná povinnost byla i v předchozí vyhlášce, ale bez sankcí se této povinnosti ze začátku (po r.2002) poskytovatelé pouze řehtali, později (až do r.2015) na ni již nereagovali, protože povinnost bez sankce nestojí „ani za zívnutí“.

  Neuvedení je v rozporu s vyhláškou a tedy i se zákonem, ale kde není žalobce není soudce :))


  §8/1 zák. ale dává sankcionovatelnou možnost reálně VYMOCI, nejen ty náměry za teplo ale i odečty vodoměrů, a ale i veškeré podklady (a to nejen !! za služby).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".