vyúčtování tepla 2017

Vložil Petra (bez ověření), 20. Duben 2018 - 16:17 ::

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat,zda vyúčtování tepla za rok 2017 je správné, když náklady jsou rozděleny v poměru základní složka 100% a spotřební složka 0% (bydlím v domě kde nejsou nainstalovány žádné měřiče ani indikátory tepla). Umožňuje toto rozdělení zákon.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anna Vítková (bez ověření), 24. Duben 2018 - 15:56

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je správné, když mám spotřebu teplé vody podle měřiče 20 m2, ta se přepočítala na 30% a 70% procent . K tomu mám ještě přičtený nějaký koeficient na podlahovou plochu. To samé je topení, kde dle měřičů mám určité díly – to jsou správné, ale proč je zase přičtena podlahová plocha. Za obě dvě položky částka za započtení podlahové plochy mi dělá okolo 6000.- kč. Proč pak máme měřiče tepla a teplé vody, když se tam započítava ještě podle mne nesmyslná položka. Přece teplo mi ohřívá celý byt vč. podlahy ne?? To samé u teplé vody, co má společné podlahová plocha? Děkuji moc za odpověď.

    Vložil Jan77 (bez ověření), 21. Duben 2018 - 6:32

    Může to být správně – viz vyhláška č. 269/2015 Sb. § 3 odst (3)

    „(3) V zúčtovací jednotce, ve které u příjemců služeb nejsou instalována měřidla podle zákona o metrologii nebo zařízení pro rozdělování nákladů na vytápění, poskytovatel služeb spotřební složku rozdělí mezi příjemce služeb stejným způsobem jako složku základní.“ https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-269

    Problém máte potenciálně jiný: instalace měřičů či indikátorů vytápění jsou podle zákona povinné, až na malé výjimky. Jaký je důvod, že měřiče nemáte?

    Vložil tep (bez ověření), 21. Duben 2018 - 5:29

    Legislativa určuje, že výše spotřební složky u nákladů na vytápění se určuje podle náměrů na měřičích tepla, takže nula od nuly pošla.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".