Vyúčtování 2017 a vyhláška

Vložil RT (bez ověření), 14. Květen 2018 - 19:22 ::

V našem SVJ „po staru“ dva byty mnoho let topily vysoko nad 140 % průměru domu. Po kompletním zateplení domu, současně s nezměněnými koeficienty polohy a s novou vyhláškou už loni se navýšil počet odečtených, přepočtených i výpočtových jednotek. Loni se navýšil počet bytů s průměrem na spodní minimální hranici, na horní maximální hranici byly stejné byty, které dlouhodobě už za minulé vyhlášky topily na více jak 140 %. Nyní platí už druhý rok nová vyhláška a tyto byty najednou vykazují takové náměry, že jejich náklady jsou na poloviční výši než loni. Jak tomu lze rozumět? Jak nadále řešit? SVJ neposkytuje všechny podklady k vyúčtování.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Htrubý (bez ověření), 15. Květen 2018 - 9:06

  Buď uvedení vlastníci začali oproti předcházejícímu období šetřit, nebo někdo podvádí při odečtu náměrů.

  Je otázkou, zda SVJ neposkytuje všechny podklady k vyúčtování, jak tvrdíte. Které údaje je SVJ povinno poskytnou uvádí § 6 vyhlášky č. 269/2015 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-269#p6

  Vložil janica, 15. Květen 2018 - 8:56

  Proč vás to udivuje, že nemají náměry vysoké, jako v předchozích létech? Třebas došli vlastníci k poznání, že není třeba tolik topit v kuchyni, když se každý den vaří nebo už konečně přestali sušit prádlo na radiátorech, kde překrývali indikátory nebo už nevětrají tak, že mají ventily na 5 a otevřené okno. Když máte už zatepleno, tak není třeba tolik topit.

  Vložil AsiTak, 15. Květen 2018 - 14:42

  může být v tom, že nejsou sníženy odečtené náměry ale jen přepočtené, korekcí snížené z důvodu překročení horní meze korekčního intervalu. V tomto případě jistá část nákladů se rozpočítá na ostatní odběratele a toto snížení lze prezentovat i snížením (fiktivním) náměru odečtených dílků.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".