Vytápí mě soused - na denní bázi

Vložil L.M. (bez ověření), 2. Září 2018 - 13:53 ::

Dobrý den, již několik měsíců mě pravidelně vytápí, dle mého mínění, soused z vyššího patra, dále již je jen střecha. Usuzuji tak podle toho, že když slyším vypouštění myčky, případně vany, se u mne do pár minut objeví mokrý flek a to buď mastný nebo s mýdlovým odérem. Vlastníci bytu reagovali s mnohahodinovým zpožděním a když už vpustili do bytu správce, bylo to po několikadenní dovolené jejich nájemců a nepovolili mu pustit vodu, správce jen konstatoval že u nich je sucho. Od této doby reagují tak že voda teče po spáře odjinud a že je obtěžuji, když správce řekl, že od nich to není, neb jejich byt byl suchý a vyhrožují mi žalobou za obtěžování. Nemá zde někdo zkušenosti jak toto řešit? Za případné rady děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil K.D. (bez ověření), 4. Září 2018 - 9:28

  Tuto situaci moc dobře znám, starší sousedka v našem domě měla dlouhá léta připojenou pračku kutilským způsobem – zahradní hadicí. Po dlouhých letech tato hadice začala prolínat. Při všech kontrolách odpadních potrubí v jejím bytě se na nic nepřišlo – hadice byla schována za nábytkem a nikdo takovéto připojení ani nepředpokládal. Na problém upozornilo až samotné prasknutí hadice, při kterém byly vytopeny dva byty pod ní…

  Vložil aba (bez ověření), 2. Září 2018 - 15:03

  U sousedů nad vámi může být špatně napojené potrubí z bytu na hlavní svod nebo prasklé odpadové potrubí z bytu těsně u hlavního svodu. Pak je u sousedů sucho a vy máte mokrý flek. Tak to bylo u nás už 2×. Mýdlová voda těžko teče odjinud. To jedině, že by byl nad sousedem ještě další byt. V bytě nad vámi se musí prozkoumat odpadové potrubí. Musíte na to jít jinak. Nahlašte společenství nebo co jste, že je prasklé hlavní odpadové potrubí v místě, kde se napojuje byt nad vámi. Ty fleky jsou dostatečný důvod, aby to prozkoumali, zjistili, co je vlastně špatně a vadu odstranili.

  Vložil Petr, 5. Září 2018 - 12:00

  „se u mne do pár minut objeví mokrý flek a to buď mastný nebo s mýdlovým odérem“ „Vlastníci bytu, když už vpustili do bytu správce, bylo to po několikadenní dovolené jejich nájemců a nepovolili mu pustit vodu, správce jen konstatoval že u nich je sucho“

  Kde se mokro objevuje ? Pokud na stropě, tak je to jasné.

  Tím, že má soused sucho se ohání každý soused. Tohle by neměl být tak složitý případ, protože se dle příspěvku voda objeví, když soused (nájemník) pere nebo se koupe. Horší je závada, kdy je mokro stále (prasklá trubka), protože to sousedé také vždy svádí na to, že trubka není prasklá u nich a oni mají sucho. Myslím, že zkušený instalatér by došel ke stejnému závěru, jako vy. Sdělte výboru a speciálně sousedovi (když vás chce žalovat), že si pozvete instalatéra a pokud není závada u vás, budete žádat proplacení návštěvy po společenství.

  V každém případě jde dle mne o závadu na společných částech rozvody vody, a o to se musí postarat společenství.

  Ve zdejší diskusi jsem našel vlákno

  www.portalsvj.cz/…orniho-patra

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".