vynucení plnění usnesení shromáždění SVJ

Vložil vladan na půjčeném účtu (bez ověření), 5. Prosinec 2017 - 18:12 ::

Dobrý den, na dubnovém shromáždění vlastníci odsouhlasili bod programu,je to i v zápisu, ale do dnešního dne výbor nekoná. Lze vymáhat plnění usnesení shromáždění soudně?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil aaaa (bez ověření), 6. Prosinec 2017 - 8:41

  Soudně můžete vymáhat cokoliv, je otázkou, jaký to má smysl. Tak ať sousedka uzavře smlouvu sama se všemi vlastníky byt. jednotek, oni jsou vlastníci spol. prostor. Výbor k tomu nepotřebuje. Výbor není zástupcem vlastníků, svj není vlastníkem uvedeného prostoru, o kterém píšete níže.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 5. Prosinec 2017 - 18:34

  Nepíšete o co se jedná, ne každé rozhodnutí je v souladu se zákonem! Jinak studujte OZ. Povinnosti může ukládat jen zákon.

  Vložil vladan na půjčeném účtu (bez ověření), 6. Prosinec 2017 - 8:18

  Sousedka si požádala o pronájem společné plochy na 5 let za úplatu, protože nemá sklep v našem domě – u nás má 5 bytů sklep ve vedlejším domě (i takové se stavěly paneláky!), průchody mezi domy byly ale vloni zazděny.Dům je radnice. K našim sklepům v domě vede uzamykatelná chodba do kříže a v jedné části jde sádrokartonem prostor zahradit a vznikne slušný sklípek 1.90m velký. Všichni s tím souhlasíme, dokonce i radnice, která trvala na jednoduchém řešení bez zdění cihlami. Výbor se na shromáždění zdržel hlasování, dělal a dělá mrtvého brouka, asi neví, co s tím nebo nechce sepsat nájemní smlouvu. V Prohlášení je uvedeno, že k bytové jednotce sousedky patří sklep, ale není uvedeno kde se ten sklep nachází.Sklepy se nezapočítávávají do podlahové plochy.

  Vložil vladan na půjčeném účtu (bez ověření), 6. Prosinec 2017 - 8:41

  Po přečtení problému spoluvlastnictví (sklep 107m) jsem asi pochopil „problém“ našeho výboru. Všichni totiž máme ty sklepní kóje s dřevěným laťováním, jsou průhledné a proto asi za celých 40let, co tu bydlíme a sklepní prostory byly průchodné, nebyly nikdy vykradené, protože jsme v nich schovávali blbosti. Přepažením části chodby bude mít sousedka prostor obestavěný ze všech stran, pouze okno chybí a ona tam chce dát dveře, takže bude mít „lepší“ sklep než ostatní.Ale zase za něj chce platit a my máme sklep zadarmo. Jedná se o tom již přes rok, ale výbor mlčí jen to nechce povolit. Že by závist?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".