Výměna odpadů ve stoupačkách v paneláku

Vložil herr (bez ověření), 23. Květen 2018 - 11:14 ::

Měníme odpadní potrubí ve stoupačkách v panelovém domě. Zatím jsme obeslali firmy. Máme 12 pater. Jeden z požadavků je zajištění protipožárních opatření, např. požární ucpávky nebo manžety a odhlučnění (např. trojité trubky). Firmy na to reagují záporně, že se s požadavkem na protipožádní opatření dosud nesetkaly. Jaké máte zkušenosti?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 23. Květen 2018 - 21:32

  Odhlučnění speciálními trubkami není zrovna levnou záležitostí, ale v paneláku nelze jinak. V cihlovém domě stačí prostor kolem klasické KG trubky vyplnit polyuretanovou pěnou což vyjde podstatně levněji.

  Vložil Vlastník 7 (bez ověření), 28. Květen 2018 - 23:47

  KG jsou do zeme, v domech se pouzivaji HT, ne?

  Levne reseni: https://triker.cz/…7-x-2000-mm/

  Tiche reseni (cca 3× drazsi): https://triker.cz/…00-x-2000mm/

  Nebo geberit

  https://triker.cz/…6-x-2000-mm/

  Vložil P_V (bez ověření), 24. Květen 2018 - 13:55

  Speciální trubky jsou sice dražší, ale lze je jen doporučit. Původní litina nebo osinkocement odhlučňovaly totiž docela dobře, vedle toho je v plastové trubce slyšet každá kapka.

  O požárním utěsnění prostupů Vám informovanější instalatér řekne, že je to hrozně drahé (kovová objímka v prostupu se zásobou zpěňující hmoty, požární tmely, na každý prostup dělat revizi…), že byste to správně měli mít jelikož původní potrubí bylo nehořlavé, ale náš zákazník náš pán, a že se to dělá jen v novostavbách, kde je to vyžadováno ke kolaudaci.

  Vložil Honza Š (bez ověření), 31. Květen 2018 - 12:49

  Hlavně nezapomeňte na to, že požární ucpávky musí každý rok projít revizí. U nás v domě máme ve stoupačce i staré potrubí VZT obalené nějakou hořlavou hmotou. Tam vidím mnohem větší nebezpečí. Pokud to máte stejně, pak ztrácí smysl dělat ucpávky jen kolem potrubí. Pokud na tom trváte, tak si pozvěte nějakou firmu, která se zabývá požárním řešením. Pokud instalatéři nechají kolem prostupů místo, pak může tato odborná firma požární ucpávky dodělat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".