Výměna dveří do bytu.

Vložil Anonymous, 1. Říjen 2010 - 14:06 ::

Dobrý den.

Jsem čerstvým majitelem bytu 2+1 v osobním vlastnictví. V domě jse 9 bytů a jedná se o společenství vlastníků. Při rekonstrukci jsem si nechal vyměnit dveře které byly dle stavebního technika naprosto nevyhovující a dle jeho slov pozvánkou pro zloděje. Bohužel jsem si místo bílých dveří zakoupil a již namontoval dveře tmavě hnědé vžetně zárubní. Předsedkyně společenství mi sdělila, že na toto nemám právo a že si je musím nechat natřít. Zajímalo by mne zda na to má právo. Měl jsem za to, že když jsem si zakoupil byt v osob.vlast.tak si s ním můžu dělat co chci. Děkuji Petr

  • společné části domu
  • dveře
  • změna vzhledu domu

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Anonymou (bez ověření), 3. Říjen 2010 - 14:11

Dveře jsou pro upřesnění uvnitř domu na chodbě ve vyvýšeném přízemí.

Vložil Anonymák (bez ověření), 2. Říjen 2010 - 1:33

Záleží na tom, zda ony dveře jsou součástí společných částí domu nebo Vaší jednotky. Pokud je to společná část domu, tak si samozřejmě s tím nemůžete dělat, co chcete. Na druhou stranu případná náhrada, pokud bude odsouhlasena, je také placena z příspěvků na správu (peněz všech).

Pokud jsou dveře součástí jednotky, tak si je můžete vyměnit (samozřejmě, pokud neporušíte jiné právní předpisy – např. stavební zákon).

Pravda je, že je v zákoně ještě jakési ustanovení o změně vzhledu domu, ale tím se asi myslí při pohledu z vnějšku, i když to tam není uvedeno. Jinak by šlo považovat za změnu vzhledu třeba i pověšení obrázku na zeď v bytě, který je součástí domu.

A co jsou společné části domu, to najdete v prohlášení vlastníka budovy.

Vložil lake, 2. Říjen 2010 - 10:59

Na změnu barvy bytových dveří z vnější strany plně dopadá ustanovení ZoVB o změně vzhledu domu (§ 13 odst. 3). Jste povinen dodržet původní barvu. Píšete, že jste již byl vyzván ke sjednocení barvy s dveřmi ostatních bytů. Na to má SVJ právo.
Není vyloučeno, že SVJ může provést úpravu (přelakování) samo na Váš náklad. Nelze to ovšem z dotazu zjistit - nezmiňujete se o tom, co o vnějším povrchu bytových dveří praví Prohlášení vlastníka.

lake

Vložil Anonymouz (bez ověření), 3. Říjen 2010 - 14:14

Jak je to tedy s těmi co si dávají bezpečnostní dveře ? Také porušují ZoVB o změně vzhledu domu (§ 13 odst. 3)?

Dále mi není jasné jak může SVJ provést přelakování bez mého souhlasu popřípadě asistence ?

Vložil Anonymous, 1. Říjen 2010 - 15:16

Poslechněte předsedkyni a dveře si natřete na fialovo, zeleno (nebo na jinou svoji oblíbenou barvu).

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".