Výměna čipu ke vstupním dveřím

Vložil JajaK (bez ověření), 9. Červenec 2018 - 16:16 ::

Má právo důvěrník požadovat finanční částku za čip, který přestane fungovat? Bylo mi sděleno, že nemám právo na výměnu zadarmo.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Čip (bez ověření), 9. Červenec 2018 - 17:17

  Ono to, že čip nefunguje, může znamenat, že funguje.

  Taky mi blokovali čip. Příjemný zážitek, doporučuji zkusit, hlavně když máte těžký nákup nebo jde s Vámi návštěva.

  Vložil Misme, 9. Červenec 2018 - 16:46

  Ať už důvěrníkem myslíte kohokoliv, přestal-li čip fungovat v záruční době, je potřeba jej reklamovat, po záruční době uhradit pořizovací cenu, případně cenu opravy. Uvedu příklad – pokazí se vám domácí spotřebič (žehlička, pračka, mixér…) po záruce, výrobce ani prodejce vám nový zdarma nedá, taky si musíte zaplatit opravu nebo nový.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 11. Červenec 2018 - 16:08

  Pokud ze společných peněz určených na provoz a údržbu byly hrazeny čipy a nebylo rozhodnuto jak postupovat, když čip přestane fungovat měl by SVJ vlastníku zajistit náhradu a tuto uhradit ze společných peněz. Něco jiného je čip navíc, úmyslně poškozený, ztracený atd. Pokud se ovšem vlastníci dohodli, že ze společné kasy půjde jen první pořízení pak to mění situaci.

  Vložil Misme, 11. Červenec 2018 - 17:57

  Myslíte, že dotaz byl myšlen jinak? Nu, je to možné, když níže „JajaK“ doplnila, že jde o „pronajatý nebo zapůjčený“ čip (příspěvek byl asi smazán, nevidím ho dnes, možná mám vlčí mlhu), což je z mého pohledu kuriózní konstelace ve vazbě k přístupu do vlastněného bytu. Když už si koupím byt, přijde mi přinejmenším praktické mít přístup k němu vlastními klíči, byť realizace těchto klíčů může být např. ve formě čipu.

  Mám za to, že vlastnictví zavazuje a požadavek na zdarma přidělený náhradní klíč, v tomto případě čip, když takto přidělování náhradních klíčů nefungovalo ani za časů socialismu, mi připadá ve vazbě ke vlastněnému bytu docela odvážný. Nevím, zda lze objektivně posoudit důvody, proč čip přestal fungovat, aby „přidělování zdarma“ bylo ve společenství dostatečně objektivní. I kdyby to posoudit šlo, něco by to stálo, počítám, že cena by převýšila cenu čipu, a také by to nějakou dobu trvalo. Na druhou stranu, bez objektivního posouzení by byl systém přidělování náhradních čipů jednoduše zneužitelný.

  Pro tyto důvody se domnívám, že náhrada zdarma při nefunkčním čipu po záruce není dobrá volba. Ale je možné, že to někde takto mají a jsou s tím všichni ve společenství spokojeni. V mém vidění světa toto hospodaření neodpovídá zásadě „dobré účty dělají přátele“.

  Vložil ITák (bez ověření), 11. Červenec 2018 - 18:17

  „realizace těchto klíčů může být např. ve formě čipu.“

  Čip (samotný) není realizací klíče, a to ani přibližně. Realizací klíče je totiž celý čipový systém včetně softwaru, včetně systému přístupových práv do tohoto systému a oprávnění nastavení těchto práv (ano, práv k právům) a hlavně včetně lidské obsluhy, tj. včetně všech těch osob, které mohou do systému vstupovat (přidělovat/mě­nit/blokovat jednotlivé funkčnsoti jednotlivých čipů).

  Vložil Misme, 11. Červenec 2018 - 19:01

  Já to tak vědecky nepojala z více důvodů, podobenstvím počínaje a rozsahem příspěvku konče. Ale dala jsem teď pro posouzení srozumitelnosti svého příspěvku dotaz gůglu a vyběhlo mi např. toto: http://www.santy.cz/…d-blue-i186/

  Samochvála asi smrdí až k vám, ale já jsem spokojená :D

  Vložil JajaK (bez ověření), 9. Červenec 2018 - 17:22

  V tom případě jsou čipy nevíhodné. Protože klíč se vám jen tak nepokazí. Myslím, že pokud jsem vlastníkem bytu, tak by mi mělo být umožněno dostat se do domu bez problémů a zadarmo, prtože platím i za nebytové prostory. V tomto případě mi nejde tak o ty peníze, jako o princip. Pokud zničím čip já,tak h uhradím, ale toto by mělo hradit dle mého názoru SVJ

  Vložil Anonymous, (bez ověření), 9. Červenec 2018 - 23:14

  Takže z principu chcete, aby vám čip hradili ostatní? Pozoruhodné! Ono nic není zadarmo. Nebo si nechte udělat znalecký posudek a žalujte SVJ, že vám způsobilo škodu, tím, že vám nevydalo další čip na úkor ostatních členů SVJ.

  Vložil Anonymous, (bez ověření), 9. Červenec 2018 - 23:13

  Takže z principu chcete, aby vám čip hradili ostatní? Pozoruhodné! Ono nic není zadarmo. Nebo si nechte udělat znalecký posudek a žalujte SVJ, že vám způsobilo škodu, tím, že vám nevydalo další čip na úkor ostatních členů SVJ.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".