Vymáhání podepsané převodní smlouvy

Vložil Marie 22, 21. Září 2017 - 21:19 ::

V BD probíhá bezúplatný převod na podkladě Prohlášení vlastníka. Při podpisu smlouvy , kterou jsme viděli poprvé při podpisu, nám odmítla Mgr. dát jednu kopii. Slíbila že ji dodá. Přestože jsme ji i představenstvo BD upomínali, bylo nám sděleno Mgr. že si nepřeje aby jí každý člen BD připomínkoval tuto smlouvu a tudíž ji dostaneme až po zapsání do Katastru nemovitostí. Na schůzce, kterou jsme si po měsíci „prosadili“ (představenstvo BD nám odmítalo dát informace, z důvodu, že pověřilo převodem právníka a Mgr. nám odmítala dát informace jelikož je partner BD a neplatíme ji, ) nám sdělila, že všechny smlouvy jsou ve stejném znění(mimo specifikace každé jednotky) Dožadovali jsme se alespoň textu této smlouvy. Slíbila opět před představenstvem BD že nám tyto zašle elektronicky. Neposlala. Představenstvo tvrdí, že text smlouvy k nahlédnutí nemá. Přesto,že máme v prohlášení vlastníka bod, kde je Určení správce: – po dobu, než vzniklé SV rozhodne na shromáždění vl. jiným způsobem se určuje správcem BD, představenstvo to odmítlo. Tento bod nám vysvětlila Mgr. jako důsledek toho, že ještě nebyl stanoven budoucí výbor a proto zde je správcem BD. Navrhovali jsme do doby než bude převedena poslední jednotka, splácet nebo strhávat náklady ze zůstatku, představenstvo to odmítlo s tím, že nám až budeme zapsáni v OR předisponuje podílovou část na účet a převedené jednotky podle toho jak budou nabíhat na KN bude odhlašovat z účtů správy . Jelikož si schůzi členů BD kde se bude projednávat likvidace BD určilo až na listopad, pravděpodobně již budou převedeny první jednotky. Celý postup mi připadá zmatečný, chci navrhnou mimořádné svolání schůze BD a projednat postup likvidace a vyřešit tam i zmiňovanou správu do převodu poslední jednotky.Prosím o radu jak postupovat.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil ... (bez ověření), 21. Září 2017 - 23:28

    Něco divného je ve vašem družstvu. Smlouvu samozřejmě musí dostat každá ze stran, která jí podepisuje. Jinak to nemá žádnou logiku.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".