vyhl.č. 70/2016 Sb.

Vložil vladan na půjčeném účtu (bez ověření), 7. Březen 2017 - 8:42 ::

Dobrý den, poprvé po 40.letech co samostatně bydlím, jsem letos dostal vyúčtování od Pražské plynárenské na 3 stránkách a v podstatě podobné od PRE, ten se trochu lišil, ale byl srozumitelný, zase měl srovnávací graf, který mne vždy potěší, protože to vypovídá o mém přístupu ke spotřebě. U vyúčtování plynu jsem se vždy „plynáren“ dotazoval, letos jsem je chválil. Sdělili mi, že postupovali dle vyhl.č. 70/2016 Sb. a že tak se musí postupovati u dodávek elektřiny a tepla. Jaké překvapení, když jsme spotřebu tepla dostali jako vždy v rámci vyúčtování služeb za rok 2016 na 2 řádcích! Napsal jsem výboru SVJ, že to reklamuji a žádám řádné vyúčtování dle vyhl.č. 269/2015 Sb. a vyhl.č. 70/2016 Sb.Hlavně požaduji vyúčtování dodávky do mého bytu jako účetní jednotky a použití korekčních údajů, protože jsem rohový byt a mám návětrnou zeď o délce 5.5m. Dnes jsem obdržel mail z výboru SVJ, že tyto vyhl. se týkají dodavatele tepla, ale nikoliv konečného spotřebitele, tedy mne. Že můžu u správce do podkladů nahlédnout a stejně jim neporozumím! a oni mi to nevysvětlí, protože tomu taky nerozumí. Takže kdo má pravdu? Na stránkách ERÚ jsem se dočetl, že oni problémy s vyúčtováním neřeší, že se lidi mají obrátit na soud. To jsme kde? Ten, kdo vydává nějaký předpis by měl uvádět i sankce za nesplnění tohoto předpisu, nebo v ČR je to jinak? Děkuji, Vladan

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil anon1234 (bez ověření), 7. Březen 2017 - 9:28

    se na SVJ nevztahuje – viz § 3 odst. 1 vyhlášky

    § 3 Doklad o vyúčtování (1) Doklad o vyúčtování poskytovaný obchodníkem s elektřinou, výrobcem elektřiny nebo provozovatelem distribuční soustavy zákazníkovi, jehož odběrné elektrické zařízení je připojeno do sítě nízkého napětí, a doklad o vyúčtování poskytovaný obchodníkem s plynem, výrobcem plynu nebo provozovatelem distribuční soustavy zákazníkovi kategorie domácnost nebo kategorie maloodběratel se skládá

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".