Výbor vznikajícího svj - když do výboru nikdo nechce

Vložil N.H. (bez ověření), 26. Listopad 2013 - 16:10 ::

Ráda bych se zeptala, co se dá dělat v případě, že nás čeká do konce roku vznik SVJ, jsme v situaci, kdy bude družstvo ustanovovat schůzi, kde by mělo vzniknout SVJ, stanovy vzhledem k časové situaci nejspíš použijeme vzorové a teprve později upravíme, jak nám bude nejspíš kázat nový OZ, jenže u nás ve vchodech prostě lidé nemají zájem. Nikomu se do výboru nechce. Ale už musíme budoucí výbor nahlásit právě na družstvu. Lze toto řešit správcovskou firmou a pověřit ji již od začátku? Je to možné? Děkuji za pomoc.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil anonnim (bez ověření), 26. Listopad 2013 - 16:26

    První asi rozumná úvaha je dát si hned do stanov pověřeného vlastníka – jednoho ukecáte snadněji než 3. No a pak navyšujte odměnu až do výše, kdy se někdo chytne. Nepíšete jak velké SVJ, ale do takových 30 bytů, nové SVJ, je to práce tak na 2 roky na půl úvazku, počítejte v Praze průměrný plat 28 – myslím že tak od 10–12tis/měsíc se někdo chytne.

    Vložil martl, 1. Prosinec 2013 - 19:42

    Pověřený vlastník dle ZoVB nemusí být ve stanovách, toho lze zvolit vždy. Dle NOZ se jednočlenný statutární orgán nebude jmenovat „pověřený vlastník“, ale „předseda“ a už opravdu bude muset být ve stanovách. (§ 1205 NOZ, § 9 (7) ZoVB)

    Vložil N.H. (bez ověření), 26. Listopad 2013 - 17:14

    hmm…tak to kdybychom u nás na maloměstě řekli, že bude někdo z baráku brát 10 tis. měsíčně, tak ho asi ukamenují. S tím se obávám nikdo souhlasit nebude. Navíc tady je to šílené v tom, že se do toho nikomu nechce, protože každý na toho, kdo vede třeba teď výbor samosprávy nadává, řeší jak se to má a nemá dělat, ale jak přijde na to, aby se zapojil, tak to ne, to se jen zarytě mlčí a klopí oči. Jednotek je tady 43 a v OS jich bude cca 35.

    Vložil AuL (bez ověření), 27. Listopad 2013 - 12:40

    Hm, tak musíte najít někoho, kdo se bude o soukromý majetek vlastníků s velikou obětavostí starat zdarma nebo třeba za stovku za měsíc. Vlastnit byt znamená mít majetek, majetek zavazuje. O majetek se vlastník musí starat,jinak zapláče na výsledkem.Ne třeba hned, ale časem ano.

    Vložil mrk, 27. Listopad 2013 - 11:28

    Deset tisíc se vám zdá moc. A kdyby za každou bytovou jednotku byla odměna 200 Kč tak jste na 8600 Kč měsíčně. Těch 200 Kč by se vám zdálo také jako přemrštěná částka. Mně ne.

    Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 26. Listopad 2013 - 17:48

    No a kolik jste platili dosud družstvu měsíční poplatek za správu za jeden byt? Pokud si to vynásobíte počtem bytů tj. 43, tak se možná dostanete na srovnatelnou částku.

    Vložil ada (bez ověření), 28. Listopad 2013 - 13:44

    správu by měl vykonávat správce, a ten by měl být placen na základě smlouvy průběžně, protože mj. například zpracovává účetnictví a vede vešekrou agnedu domu a jednotek. odměna statutára pak může být i ad hoc, záleží na objemu práce. imho nemá význam platit výboru paušální částky, ještě tak dává smysl refundace za telefon

    čili – platba bývalému družstvu za správu za jeden byt odpovídá platbě správci, nikoliv členu výboru nebo pověřenému vlastníkovi

    Vložil anonnim (bez ověření), 28. Listopad 2013 - 13:48

    a proč by to ten magor zadarmo dělal ?? – zvlášť když od ledna odpovídá celým svým majetkem ??

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".