vrácení peněz za okna

Vložil Ivet (bez ověření), 24. Únor 2018 - 13:35 ::

Zdravím, nevím si rady, tak se obracím o radu.Ještě v bytovém družstvu bylo odsouhlaseno vrácení peněz za okna.Bohužel se termín posunul, že nejdřív musíme zaplatit peníze za pozemek a odsouhlasilo se posunutí termínu vyplacení za okna.Mezitím jsme se stali společenstvím vlastníků a stále dostáváme výmluvy, proč nám nemůžou peníze jako společenství vlastníků vyplatit.Věděl by někdo jak postupovat?Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymouscccccc (bez ověření), 26. Únor 2018 - 18:42

  petr123 ma pravdu. Penize z DZ jsou preci penize prevedeny z minuleho fondu a je jedno z ceho to clenove spolecenstvi dostanou. Jinak pres soudy si maximalne vysoudi zase sve penize. Nesmysl se soudit, jen spolecenstvi naskacou poplatky za pravni sluzby. Bytove druzstvo ze sveho majetku nic nevyda,jestli treba nic nema. Nula od nuly pojde. Resite nysmysly smyslne nesmyslne

  Vložil efwfw (bez ověření), 26. Únor 2018 - 20:14

  Penize z DZ nejsou preci penize prevedeny z minuleho fondu. Peníze jsou vklady členů SVJ. Pokud chcete někomu něco vyplácet, tak zůstatkovou hodnutu oken. Přeci za 10 let stará okna nedá SVJ cenu jako dnes za nové a lepší.

  Vložil petr123 (bez ověření), 8. Březen 2018 - 17:06

  je úplně jedno jestli ty peníze putují z příspěvků tehdejších nájemníků, či nynějších vlastníků. Na opravy (správu a údržbu)musejí přispívat tak či tak. A jestli ty finance vytáhnout z FO nebo z DZ je jedno. Ty peníze tam nastrkali stejní lidé (za předpokladu, že z nájemníků se stali vlastníci) , tak proč to komplikovat? Nikdo z majetku nějakého bytového družstva nic nevysoudí!!! Jestli tak někdo někdy učinil, doložte to a nepište rady, ať se lidi soudí.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 25. Únor 2018 - 16:23

  Domnívám se, že záležitost se nijak netýká SVJ. SVJ není právním nástupcem družstva.

  Vložil petr123 (bez ověření), 25. Únor 2018 - 13:43

  Nejhorší domluva co může být, je výměna oken za vlastní finanční prostředky každého nájemníka či vlastníka. Jak postupovat? Na shromáždění navrhnout ať se výměna oken zpětně nacení, a odsouhlasit si na shromáždění zpětné proplacení investice z dlouhodobé zálohy.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 25. Únor 2018 - 14:45

  a proto je Vaše rada nesmyslná. Pokud mají tuto smlouvu písemně a BD jde do likvidace mohou se u likvidátora přihlásit se svým nárokem. Pokud se BD nelikviduje mohou se obrátit na soud. Jestli mají tento příslib jen ústní mají smůlu. SVJ není právním nástupcem BD a proto nepřejímá jeho minulé závazky.

  Vložil petr123 (bez ověření), 26. Únor 2018 - 12:13

  Soudy, soudy, soudy???? Proč? Navrhnout na shromáždění, odsouhlasit a proplatit. jednoduché a rychlé. Soudit se? Když na to mají čas a peníze......dle mého jakmile všem na shromáždění ukážete, že se mohou dostat k penězům jednodušeji a rychleji, zvednou všichni ruce. Jen blázen by byl proti!

  Vložil Jdoucíkolem (bez ověření), 26. Únor 2018 - 12:28

  petr123, proti budou nejen blázni ale i lidi co mají rozum. SVJ NENÍ právní nástupce družstva a tak za něho nemůže platit družstevní závazky. Nečekám, že to pochopíte, ale je to tak.

  Vložil petr123 (bez ověření), 26. Únor 2018 - 17:08

  Já také netvrdím, že SVJ má platit za závazky BD. U nás byl podobný problém. Nejprve , že si vymění nájemnici a vlastníci okna ze svého (v době, kdy nebylo SVJ). Někteří je vyměnili, někteří ne. A aby se tento nesmysl dokončil (výměna oken financováním z vlastní kapsy), tak se jednoduše ocenily okna na celý dům, poté se těm co již mají vyměněny okna, proplatily a ti co neměli, se dovyměnily z dlouhodobé zálohy. Když se přechází na SVJ, kam putují příspěvky z fondu oprav? Přeci do DZ. Tak proč by to nešlo zafinancovat z DZ. Je to jen o domluvě. A na ní záleží.Soudy se žalobami na proplacení oken z nějakých pofiderních ujednání, které se ujednali po sklepeních nebudou zabývat. Raději budou se pokoušet , ať se strany domluví. Jednodušší je si to navrhnout na shromáždění a ty peníze vytáhnout z DZ. Z majetku nějakého bytového družstva asi toho moc nevytáhnete. Ale hodně štěstí u soudní přenice.:)…

  Vložil efwfw (bez ověření), 26. Únor 2018 - 20:06

  Nemáte pravdu, do DZ neputují právně fondy z družstva.

  Vložil petr123 (bez ověření), 8. Březen 2018 - 16:59

  aha, takže fond oprav se při založení SVJ a následně DZ rozplynul někam pryč a SVJ začíná s kontem 0Kč. Dík za vysvětlenou :), to nám na učet DZ (při vzniku SVJ) přistálo asi těch cca 280tis od nějakého náhodného kolemjdoucího:)))

  Vložil Anonymoustzijh (bez ověření), 24. Únor 2018 - 14:54

  Důvod proč by vám měl někdo vracet peníze za okna ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".