Vodomery - nefunkcni?zasah? Co s tim?

Vložil Kk (bez ověření), 7. Leden 2018 - 15:22 ::

Dobry den, prosim o radu- v jednom z bytu naseho svj se stalo, ze vodomer studene vody nameril MINUS jeden kubik (za rok), teple vody 1kubik. Byt obyvany. Pokud bychom pripustili, ze se zaroven porouchaly dva vodomery v jednom byte (i dle technika nesmysl), je nejaky jiny zpusob dopoctu nakladu nez prumer za posledni tri roky (tento vypocet je pro majitele vyhodnejsi)? Kdybychom dali vodomery prezkouset a zjistil se zasah, co pak?co lze po majiteli bytu pozadovat?jake ted narychlo nahlasit stavy na teplarny? Predem dekuji za reakce.

  • pište s diakritikou

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Vladimir B., 9. Leden 2018 - 20:58

U nás se běžně neměřený odběr vypočítává z ročního průměru minulého roku. Problém může nastat při změně počtu osob v bytě, pak musí dojít k dohodě s majitelem bytu /velikost navýšení/. Dávat vodoměry přezkoušet na zkušebnu nedoporučuji-je to nákladnější než osadit nový vodoměr. No a ty mínusové stavy, musí se osadit před oba vodoměry zpětné klapky / cena cca 40,– Kč/.

Vložil Pavel II (bez ověření), 7. Leden 2018 - 18:49

Postupujete podle stanov nebo jiných Vašich pravidel přijatých pro dodávku studené vody, které by měly s poruchou vodoměru počítat. Vhodné je nechat vodoměry oprávněnou firmou vyměnit a zaslat je do zkušebny, která vystaví protokol zda se jednalo o závadu vodoměru nebo cizí zásah. Ve druhém případě opět postupujete podle Vašich stanov nebo pravidel pro tyto případy. Stran TUV nemám žádné znalosti. Dodavateli tepla je to jedno. Ten Vám účtuje hodnoty z patního vodoměru a rozúčtování pro b.j. Vám dělá někdo jiný (správce).

Vložil Kk (bez ověření), 8. Leden 2018 - 21:56

Bohužel ve stanovách ani jinde podobné případy řešené nemáme. Byt je celoročně obývaný, vodoměry již vyměněny byly (na chybu se přišlo právě při výměně). Když nemáme nikde postup pro podobný případ, bere se spotřeba loňska?a pokud by se zjistilo, že s vodoměry bylo manipulováno, co s tím?

Vložil tep (bez ověření), 8. Leden 2018 - 13:18

Zápornou spotřebu se dá uměle vyrobit v každém domě, kde je tlak studené vody vyšší než tlak teplé vody. Stává se to u praček, když někdo do pračky přivede najednou teplou i studenou vodu a studená voda pak přetáčí vodoměr teplé vody opačným směrem, když pračka je napuštěná, a když za vodoměrem teplé vody není klapka, která by zabránila tomu míchání studené do teplé vody.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".