Vlastníkem garáž a pozemek pod ní je napsaný na původní majitele

Vložil R090 (bez ověření), 31. Červenec 2018 - 17:29 ::

Dobrý den, můžu se prosím zeptat? Před pár lety jsem koupili garáž. Nicméně kupní smlouva byla asi špatně sepsána,jelikož pozemek pod garáži je veden stále na jména puv.majitelů (rozvedení manželé,jeden z nich už nežije) …myslíte, že to může být problém do budoucna? Co když třeba teď dědicové zesnulého budou tvrdit, že garáž stojí na části jejich pozemku a že si jí tam nepřejí ,může se stát?Případně jak přepsat na nás,existuje k tomuto účelu nějaký dokument?

Děkuji moc, nevím, kde jinde se zeptat.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 18:00

  je v TV jen každý druhý den. Když už se necháte podvést a koupíte garáž bez pozemku tak je třeba požádat Zemana. Babiše a Šámala aby Vás odškodnili. A bez ironie. Rychle se pokuste s dosud žijícím vlastníkem dohodnout na podpisu kupní smlouvy na pozemek a doufejte, že tu polovinu po manželovi zdědí. Je třeba z něj vymámit jeden ověřený podpis i za cenu, že zaplatíte notáře, který k němu příjde do bytu neb o jej odvezete na obecní úřad s matrikou.

  Vložil eda (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 15:59

  To bude pro Vás problém. Jestli je to tak zapsáno i v Katastru nemovitostí, potom jste majitelem stavby (garáže) na cizím pozemku. Zde potom platí nařízení Občanského zákoníku č. 89/2012 Sb. o nutnosti sjednocení majitele pozemku a stavby na něm stojící. Doporučuji (i třeba prostřednictvím právníka) vejít s majitelem pozemku do jednání a pokusit se pozemek odkoupit (zastavěný pozemek má nižší hodnotu než nezastavěný). Jinak jste odkázán na libovůli majitele pozemku (pozemek má podle OZ č. 89/2012 přednost před stavbou na něm stojící) a na něm bude záležet, jak bude s Vámi jednat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".