Vlastnictví půdičky nad naším bytem

Vložil Nerajohn (bez ověření), 23. Srpen 2014 - 17:24 ::

Rád bych měl jeden tak trochu asi neobvyklý dotaz. Náš dům vznikl koncem 70. let jako družstevní, před rokem převeden do SVJ. Nad jedním z našich pokojů je z chodby přístupný nad stropem malý prostor cca. 2×1 metr asi metr vysoký. Tento prostor se využíval přes 30 let k uskladnění různých věcí naším bytem a bytem sousedky, nad jejímž bytem ale tento prostor nyní. Prostor je zakreslen v plánech domu, ale při převodu domu do SVJ nebyl tento prostor nijak řešen. Rád bych, aby v tom bylo jasno. Na členské schůzi byl tento problém nadnesen, leč bylo mi řečeno, že záleží na dohodě se sousedkou, která je ale naprosto nepřístupná jakékoliv dohodě, lže o historii celého prostoru, ačkoli logicky by měl tento prostůrek (taková minipůdička) patřit asi k našemu bytu.

Existuje nějaký postup, jak dosáhnout svého? Díky moc. Stanislav Hlach

  • užívání společných částí

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil lake, 24. Srpen 2014 - 6:13

Prostory v domě (pokud nejsou podle prohlášení součástí některé jednotky), jsou společné. Sousedka s tím nemá nic společného, ostatně ani Vy ne.

Pokud máte zájem užívat společný prostor výhradně, nechte si toto schválit shromážděním. Podle ZoVB je třeba tříčtvrtinové většiny přítomných hlasů podle § 11 odst. 4 ZoVB.

Nejspíše budete požádán, abyste za to platil nějakou částku měsíčně ostatním vlastníkům jednotek, kteří budou z užívání tohoto prostoru vyloučeni. Buď nabídnete nejvíc Vy, nebo sousedka, nebo někdo jiný. V čem je problém? Vše se dá přece převést na peníze.

Nejhorší je, když si lidé bezdůvodně myslí, že na něco mají nárok – a dokonce by to ještě chtěli zadarmo.

lake

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".