Vlastnictví anténního stožáru a datových rozvodů

Vložil Aleš Pinďák, 31. Říjen 2015 - 10:43 ::

Dobrý den,
na jaře jsem jako jeden z posledních kupoval byt v našem domě (8 bytových jednotek) a zakládali jsme SVJ. V domě je společná anténa a rozvody internetu od ISP který byl prakticky jedna firma s firmou která vlastnila a rekonstruoval dům před prodejem bytů. Tento ISP má u nás v domě připojeny dva byty.
Nyní jsem řešil nějaké problémy s internetem i anténou a ISP mi suše řekl že náš anténní stožár je jeho a naše antény by tam vůbec neměli být, je toto možné? V prohlášení vlastníka je napsáno „Společnými částmi Budovy jsou zejména:“ … „n) systémy rozvodu a příjmu televizního signálu a datových sítí až k zapojení do bytu“.
Samozřejmě bych byl rád i kdyby byly datové kabely z půdy k bytům také naše aby se při příchodu nového ISP nemusely dávat nové lišty na chodbu, ale je možné aby byl náš televizní stožár jejich? Vzhledem k tomu že jednatelé developera a ISP byli příbuzní tak žádnou smlouvu neměli ale těžko jim zabráním aby tu smlouvu napsali teď s dřívějším datem.
Co teď s tím? Můžou po nás chtít aby jsme si přidali druhý anténní stožár a nepoužívali ten jejich? Můžou nám bránit používat „jejich“ datové kabely?
V našem SVJ jsem předseda. Díky za všechny rady.

PřílohaVelikost
ProhlaseniVlastnika.pdf217.32 KB

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.