Vklad do rejstříku

Vložil evka (bez ověření), 13. Únor 2018 - 16:45 ::

Je třeba při ohlašování změny člena předsednictva v družstvu nebo člena výboru na rejstřík přikládat úředně ověřenou presenční listinu a úředně ověřené plné moci od jednotlivých vlastníků? U nás to nechali vše úředně ověřit, což jsou nemalé náklady.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 14. Únor 2018 - 17:50

  co Ván nařizují vlastní stanovy. Pokud to neřeší nebo připouští plné moci vlastníků v neověřené podobě, pak je lze takto předložit i Krajskému soudu a to i v neověřené kopii. Stejně tak u prezenční listiny. Jediný ověřený podpis se vyžaduje na žádosti o zapsání nebo vymazání v rejstříku a to žadatele.

  Vložil Jr. (bez ověření), 13. Únor 2018 - 21:06

  Pravděpodobně myslíte takzvanou vidimaci. Výbor pošle na rejstřík presenční listinu a případné plné moci některých vlastníků ze zasedání Shromáždění, kde se volil nový Výbor. Pokud by se ale dokumenty ztratili (poštou), nezůstane Výboru v ruce žádný dokument. Tedy je vhodná vidimace.
  Ty plné moci, které si přinesou na samotné zasedání , ověřené být nemusí.. Pěkný den

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".