Vila v památkové rezervaci nebo památka?

Vložil Sachara, 12. Duben 2018 - 18:03 ::

Dobrý den. Naše vila se nachází v památkové rezervaci. Protože je potřeba do budoucna udělat nějaké opravy, požádali jsme památkáře o stanovisko. Ti poté dorazili na šetření. Stěžovali jsme si, že si na nás vymysleli jiné technologie, než jsme měli v plánu, že je nás tu málo BJ a peněz se moc nenastřádá… Poradili nám, že si máme zažádat o to, stát se památkou. Budeme mít prý úplně stejné povinnosti ohledně oprav na domě, ale budeme moci žádat o dotace ve výši 50% na konkrétní opravy. Dá se kolem a kolem říct, že je to plus, být památkou? Můžeme památkářům věřit, že to neobnáší žádné „mínusy“? Neradi bychom se do toho vrhli po hlavě a pak litovali… Děkuji za příspěvky. Věrka

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Duben 2018 - 21:19

    památkově chráněném mluví Vám do venkovního vzhledu a použitém materiálu oprav. Pokud se ulakotíte na 50% možného, nikoliv povinného příspěvku budou Vám předepisovat i druh písku do malty a vzhledu interiérů.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".