Větrání sklepa.

Vložil Anonymous, 4. Červenec 2010 - 10:25 ::

Panelový dům,35 let starý,provedena výměna oken,zateplení střechy,zateplení obvodového pláště domu 12cm polystyrémem.Pro­blém je vtom,že v jedné sklepní místnosti byla kdysy prádelna a po ní tam zůstalo několik odpadů ústících do kanalizace. Vzhledem k novým oknům se tato místnost přestala automaticky větrat.Je tam vlhko a neskutečný smrad. Paní která bydlí nad touto místností nepochopí,že je nutno sklepní místnosti větrat.Navíc si její syn ve vedlejší místnosti 3×2 metry udělal kuřárnu a denně tam spořádá až 40 cigaret. Samozřejmně bez jakéhokoli větráníi když tam mají také okénko. Máme na této straně domu jako jediní sklep,kde v těchto horkých dnech máme pootevřenou ventilačku.I toto ji vadí.Už několiktká na mě přiběhla ať to okno koukám zavřít,nebo že bude zlá. Tak že denně otevíráme v této bývalé prádelně okénko a její syn ho denně zavírá. Ona totiž stratila čich takže žádný smrad necítí. Ale nejhorší je ,že trpí utkvělou představou,že nám tam někdo tou škvírou hodí bombu.Myslím že pokud nebudeme větrát,bude za pár týdnů sklep zamořený plísní. Co stím!?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 4. Červenec 2010 - 13:23
  • Chybou se stalo při zadání výměn oken do sklepů, že nová okna nemají pro některé místnosti systém „nuceného větrání“; ovšem ne každý dodavatel plastového okna takové okno umí zhotovit. Vstupní dveře do „prádelny“ při instalaci okna s nuceným větráním by měly být opatřeny větracími otvory u země.
  • Vlhko a „neskutečný smrad“ pravděpodobně pochází z kanalizace, kdy zápachové uzávěry vpustí jsou vyschlé, postačuje jednou měsíčně zalít vodou. Obdobně tomu může být i v máchacích nádobách či jiných neutěsněných odtoků/výtoků od již zrušených zařizovacích předmětů prádelny.

  Matějka

  Vložil MartinII, 23. Září 2017 - 17:12

  Mém dotaz, zda je norma na plochu „větracích otvorů“ pro místnost (nejspíše dle kubatury místnosti, nejčastěji sklepa. Ptal jsem se jednoho znalce v oblasti staveb (i když nikoli přímo větrání a ten o normě neví). Bydlím nad sklepem, dosud po desetiletí nebyla v bytě (na stěnách těsně u podlahy) plíseň, až nyní kdy byly sklepy zabezpečeny před zimou.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".