vedení družstva odmítá řešit závady

Vložil espinoza, 2. Červenec 2018 - 13:21 ::

V roce 2012 jsme přebírali od družstva domek. Závady hned v roce 2013 – plíseň a zatékání po dešti. Družstvo odmítalo řešit, nakonec jsme sehnali dva znalecké posudky ( včetně měření termovizí) a námi uváděné závady byly potvrzeny a dán návrh na opravy. Družstvo – 13 členů – si odhlasovalo, že nebude žalovat zhotovitele – záruční doba je 5 let – a že nám záležitost postoupí, abychom si ji řešili sami soudně. To pochopitelně odmítáme, ale jak postupovat dál? Družstvo má svého právníka, ale 8 členů družstva odhlasovalo, že nás nesmí zastupovat. Podle nich u nás závady nejsou – i přes dva znalecké posudky. Dá se vůbec něco dělat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil tazatel2 (bez ověření), 2. Červenec 2018 - 18:16

  Komu tedy patří ten domek. Je váš nebo domek vlastní družstvo?

  Vložil espinoza, 2. Červenec 2018 - 18:26

  bea J

  Je družstevní, splácíme ho formou nájmu.

  Vložil tazatel2 (bez ověření), 3. Červenec 2018 - 6:41

  Pokud je dům družstevní,tak je to majetek družstva a mělo by nechat závadu odstranit. To jste v nezáviděníhodné situaci. Váš spor s družstvem může trvat i několik let a může skončit i u soudu. Tím se ale závada neodstraní. Takže výsledkem bude, že pokud ten domek skutečně chcete až ho splatíte vlastnit, tak si tu závadu stejně budete muset odstranit sami. Taková je realita. Poraďte se se solidním právníkem.

  Vložil MartinII, 3. Červenec 2018 - 14:23

  Nechci strašit, ale asi jste promeškali lhůtu reklamace vůči vlastníkovi nemovitosti. Je ale nesmysl, abyste reklamovali vůči zhotoviteli. To je povinnost vlastníka. Ve smlouvě byste mohli/měli mít možnost uplatnění reklamace skrytých závad vůči majiteli. Nebo jste podepsali nevýhodnou smlouvu? Občas pomůže obrátit se na Černé ovce, prostě problém medializovat.

  Bez znalostí podrobností smlouvy s družstvem vám neporadí ani solidní právník, jak radí Tazatel2, tím méně čtenář (právní laik) tohoto portálu.

  Vložil espinoza, 3. Červenec 2018 - 16:28

  Ne, reklamace byla podána v záruční lhůtě. Příští týden mám schůzku s právníkem. Zkusím oslovit Černé ovce nebo Reportéry.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".