užívání společné chodby

Vložil Webb (bez ověření), 1. Červen 2018 - 13:06 ::

Dobrý den, mám následující dotaz. Bydlím v posledním poschodí bytového domu, kde na patře jsou 2 byty. Majitel sousedního bytu byt pronajal a pronajímatel si do společné chodby 1,2m široké nastěhoval dvě skříně, botník a v současné době tam ještě parkuje kolo. Z této společné chodby vedou dveře na půdu. Chtěla bych vědět, jestli je nájemník oprávněný takto společnou chodbu používat a pokud ne, na koho se mám obrátit pro zjednání nápravy. Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil fwef (bez ověření), 4. Červen 2018 - 7:13

  obraďte se na hasiče ať posudí zda to tam může být

  Vložil Markéta Gr., 1. Červen 2018 - 13:19

  Téma bylo probíráno nedávno, najdete pomocí filtrování – bíle okno vpravo nahoře:

  http://www.portalsvj.cz/…ostor-chodby#…-

  A rozsudek ve věci vyklizení spol. prostor: http://www.portalsvj.cz/…do-4395–2016

  Nejvyšší soud již v rozsudku ze dne 29. dubna 2015, sp. zn. 22 Cdo 613/2013 (ústavní stížnost podanou proti tomuto rozsudku Ústavní soud odmítl usnesením ze dne 27. října 2015, sp. zn. I. ÚS 1891/15), dovodil, že co se týče zásahů do společných částí domu, které jsou v podílovém spoluvlastnictví vlastníků jednotek, lze z povahy spoluvlastnictví formulovat požadavek, aby o zásahu rozhodla většina spoluvlastníků, přičemž v případě bytového vlastnictví právní úprava zákona č. 72/1994 Sb. tento obecný požadavek ještě zpřísňuje.

  vlastnictví bytu nebo nebytového prostoru je z podstaty věci nutně omezeno v rozsahu, ve kterém je třeba respektovat nutnost hospodaření s budovou jako celkem. Práva jednotlivých vlastníků jsou pak omezena stejným vlastnickým právem ostatních vlastníků jednotek

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".