uzamčené společné prostory

Vložil daja (bez ověření), 3. Květen 2012 - 11:07 ::

Dobrý den, u nás v domě SVJ řešíme neustále problém s uzamčenými společnými prostory – kolárna, prádelna, motorkárna. Vedení SVJ tvrdí, že má klíče a kdykoli si je můžeme pujčit. Což samotřejmě je nesmysl – těžko mě budou např.v noci pujčovat klíče abych si šla pověsit prádlo nebo uzamknout kolo. Je na ně nějaká páka. Měli bychom mít neomezený vstup do společných prostor, což nemáme. Díky

  • užívání společných částí

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil svjvmt, 3. Květen 2012 - 22:27

Vážená Dajo. Měl bych výhrady k neomezenému vstupu kdekoliv.
Uvažujte, už jen vznik škody v těchto prostorách a odpovědnost za ni. Budete chtít hradit škodu za jiné? Sušárny jsou většinou za úplatu. V zimě se tam topí (tady za minulé zimní období 1 radiátor cca 5000 Kč). Kolik jich u vás jede?
Prádelny, mandlovny, elektřina a voda…, opět za úplatu. Nebo to chcete hradit jiným?
Snad se najde dobrovolník, i za mírný úplatek, který bude klíče půjčovat od jmenovaných prostor. Jinak někdo z výboru. V noci je noční klid, že ano. Vy byste šla si půjčit klíč, nechala se vzbudit v 02,00?? Je třeba si umět určit pravidla.
Proč to jinde funguje?

Vložil svjrumunska, 3. Květen 2012 - 20:21

Režim společných prostor – vstup a využití by mělo určit Shromáždění SVJ nadpoloviční většinou. Osvědčilo se rozdělení dle určitého schematu: 1.prostory přístupné všem (kolárna, sklepy, kočárkárna) kde mají klíče všichni vlastníci 2.prostory kontrolované či uzavřené zvláštním režimem (sušárna, prádelna, mandl) kde se klíče poskytují na požádání či objednání. 3. společné prostory pro nepovolané vlastníky nepřístupné – rozvodny, strojovny, kotelny, předávací uzly energií, střecha … apod. Neomezený přístup vlastníků do všech společných prostor je naprostý nesmysl. (Jako třeba věšení prádla po půlnoci:-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".