Úvěr SVJ po bývalém majiteli musím splácet

Vložil Arwen (bez ověření), 10. Květen 2019 - 2:04 ::

Dobrý den, prosím vás potřebovala bych poradit. Bydlím v bytě po prarodičích, v 16-ti (2016) jsem byla zapsána do katastru jako nový vlastník jednotky – s tím že děda byl jako věcné břemeno.. V roce 2010 SVJ sjednalo u KB Úvěr s podporou ČMZRB a.s. – odhlasovala jej většina vlastníků BJ – takže tím pádem museli úvěr splácet i prarodiče… Nyní musím dále splácet úvěr já – v rozpisu nájmu není ve fondu oprav, ale je oddělen v samostatném bodu ~ splátka pohledávky/úvěr Potřebovala bych objasnit situaci děkuji :)

  • ano

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Bydlil (bez ověření), 10. Květen 2019 - 18:38

„v rozpisu nájmu není ve fondu oprav“

Pravděpodobně nemáte ani nájem, ani fond oprav. (Píšete o SVJ.)

Vložil RWE (bez ověření), 10. Květen 2019 - 9:37

Máte dvě možnosti, a) platit nebo b) neplatit, SVJ vás zažaluje, soud odsoudí a budete platit.

Vložil Macegriffin (bez ověření), 10. Květen 2019 - 12:15

Třetí možnost – byt prodat.

Vložil Petr, 10. Květen 2019 - 13:30

„odhlasovala jej většina vlastníků BJ – takže tím pádem museli úvěr splácet i prarodiče… Nyní musím dále splácet úvěr já – v rozpisu nájmu není ve fondu oprav, ale je oddělen v samostatném bodu ~ splátka pohledávky/úvěr Potřebovala bych objasnit situaci děkuji“

Chtít po čtenářích příspěvků aby vám objasnili situaci naznačuje, že nevíte, že na to je výbor a shromáždění. My vám nemůžeme např. objasnit, na jak dlouho úvěr je.

Úvěr splácíte a spláceli ho prarodiče proto, že je to zkrátka „půjčka“, která se splácí.

Na úvěr „na dům“ je zde tolik příspěvků, že je nestačíte přečíst. Pokud máte úvěr extra v rozpise, tak je to správné. Jinde bývá započten do toho, čemu nesprávně říkáte fond oprav a kupec (nový vlastník) se diví. Pojem „fond oprav“ máte z NOZ ? Vaše zkušenost potvrzuje, že pod pojmem fond oprav se v různých SVJ skrývá různý obsah. Někdo do toho míchá dokonce i zálohy, protože je to jako jedna položka na SIPO.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".