Úvěr na zateplení domu.

Vložil Miroslava Jašková. (bez ověření), 28. Březen 2011 - 9:10 ::

Dobrý den.Jsem majitelkou bytové jednotky samoživetelka.Náš činžovní dům s devíti byty SVJ si chce vzít úvěr na zateplení domu.S finančních důvodu jsi nemohu dovolit platit téměř o víc jak tisíc korun do fondu oprav kdybych s úvěrem souhlasila.Obrátila jsem se na finančního poradce,který mi doporučil abych s žádným úvěrem nesouhlasila.Mohla bych se ocitnou v dluhové pasti.Také jsem se obrátila na právníka,který mi doporučil to samé.Podle právníka mě nemůže nikdo k úvěru a stím spojené vyžší platby nikdo donutit.Jak mám prosím čelit nepříjemnému nátlaku ostatních majitelů bytových jednotek?Mám si nechat vyhotovit vyjádření finančního poradce,a právníka? Děkuji za odpoveď, M.J.

  • úvěr

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Bishop Johan (bez ověření), 31. Květen 2017 - 0:00

Ahoj,

Hledáte půjčku na splacení účtů nebo na zahájení nového podnikání? Prosím, kontaktujte nás ještě dnes pro další dotazy: Bishop­johan900@gmail­.com

Vložil Dotaz (bez ověření), 26. Květen 2016 - 23:30

Precetl jsem par prispevku a jak to vidim ja?

Zda se mi, ze tito „chudi lide“, kteří mohou mesicne brat az 18947 Kc (vyse normativních nakladu pro 4 obyvatele pro najemni byt v Praze) !!!

Pro 3 krky (matka samozivka a 2 decka) v mensim 50tis. meste to je letos 11762 Kc, také pekna sumicka, ze? Do práce nemusi a bere…

Takze pani chudinka nechce investovat, protože uver se samozrejme jako naklad nepocita a proto pani chce jen to, co dostane proplaceno od státu !!!

Uplne stejne to dopadne s energiemi, platby se presunou do pausalu a ti sporivi na vse doplati!!!

Vložil solaris, 24. Říjen 2013 - 1:52

Dobry den pani Jašková,

vyresila se jiz predmetna situace s Vasim SVJ…?

Ja ted resim stejny pripad. Byla bych moc rada, kdybychom se mohly spolu spojit. Zde je muj mail tendercom­petition@gmail­.com

Jen obecne nastinim, ze danou situaci je nutno s max. predstihem resit se SÚ tj. i dle SZ ne jen dle ZoVB.

Navic, pokud nekdo nerespktuje Vaš ODUVODNENY nesouhlas a upira Vam tak vase osobni prava, tak je to mj. protiustavni, etc..

Preji hezky den solaris

Vložil GaBriela39, 29. Březen 2011 - 15:53

Dobrý den paní Jašková, sice chápu Vaše potíže, ale podle mého názoru jste neudělala dobře. Sice jste ušetřila 1.000 měsíčnš do FO, ale po zateplení by jste ušetřila na poplatcích za teplo … Jsem příkladem: zrovna teď po roce bydlení v novopaneláku, zatepleném, 90m2 OP, topení a teplá voda centrálním el. kotlem, náklady 4.000 měsíčně celkem se vším všudy. Předchozí byt: poloviční velikosti, starý nezateplený barák, teplo a teplá voda od PTE, měsíční náklady 4.500. V obou případech je největší podíl právě u záloh na teplo a teplou vodu. Možná jste uštřila 1.000 měsíčně, ale podle mně jste prodělala .....

Vložil Vosobně, 28. Březen 2011 - 20:51

Cituji z rozsudku Vrchního soudu v Praze ze dne 23. 1. 2009, sp. zn. 7 Cmo 160/2008

„2. K přijetí usnesení shromáždění SVJ o způsobu financování celkového zateplení objektu formou půjčky (úvěru) od stavební spořitelny je nutný souhlas 3/4 většiny hlasů všech členů společenství podle § 11 odst. 5 věta druhá ZoVB; důvodem je případný dopad do majetkové sféry všech členů SVJ, zejména ručením členů za závazky SVJ podle § 13 odst. 7 ZoVB.“

Vložil Miroslava Jašková. (bez ověření), 29. Březen 2011 - 8:54

Znovu opakuji,že nikdo mě nemůže donutit platit to co nechci.Nikdo mě nemůže nutit do úvěru na který nemám.Sousedé už to pochopili a od záměru zateplení domu definitivně ustoupili.Ale je to škoda,protože jsem byla zvědavá na rozhodnutí soudu.

Vložil Dotaz (bez ověření), 26. Květen 2016 - 23:18

SKODA? NA PRAVNIKA a soudy mas a na investici do zatepleni nemas?!

pokud je zatepleni kvalitne a nepredrazene provedeno, vždy se vrati v relativne brzke době.

A platba o 1000,– mesicne navíc? Tak to je nejake divne, to budto

  • obyvate obrovsky byt anebo
  • mate velmi kratky uver…
  • anebo to byla predrazena akce (v takovem pripade, kdy je navratnost v nedohlednu, nemá smysl podnikat takovou akci)
Vložil tarn (bez ověření), 25. Září 2012 - 10:33

Dovolím si uvést jednu zásadní skutečnost. Argument, že nemám finance na splácení úvěru v kontextu toho, že právě úvěr slouží ke snížení nákladů především na topení mi přijde jako nesmysl. Nemáte peníze na splácení úvěru ve výši například 500,– Kč měsíčně ( záleží na počtu členů SVJ, a investici) a nevadí Vám zbytečně platit například 1000,– Kč měsíčně navíc za topení formou záloh ? Potom to nemá logiku. dalo by se napsat : nemám rád banky, proto jim nechci nic platit, ale miluji svého dodavatele tepla a tomu rád zaplatím dvojnásobek i když mám možnost tak nečinit.

Vložil jaroslav zicha (bez ověření), 15. Září 2018 - 7:14

když svj zada o uver na zatepleni,musi obsahovat financni rozpocet napr. kolik se usetri a jaka je navratnost investice nez se o zatepleni hlasuje?

Vložil LukášP (bez ověření), 29. Březen 2011 - 21:15

Všichni diskutující by měli poposednout, evidentně sedí paní Jaškové na vedení. Paní Jašková, nikdo Vás nenutí si brát úvěr! Úvěr si bere společenství na opravu, rekonstrukci, modernizaci společných částí domu! Jestli si vezmete úvěr na novou kuchyňskou linku, koupelnu, podlahy ve Vašem bytě, … je jen Vaše rozhodnutí a do tohodle Vás nikdo nutit nemůže. Ćlenstvím ve společenství Vám připadají určitá práva, ale zároveň s tím jsou spojeny i povinnosti. Jednou z těch povinností je přispívat opravy a údržbu společných části domu. Pokud by byl potřeba 100% souhlas a každý člen měl právo veta, tak by nám v ČR do dalších 10 let polovina bytového fondu spadla na hlavu.

Vložil mrk (bez ověření), 21. Červen 2013 - 5:52

Pan Lukáš na jedné straně píše, že úvěr si bere Společenství na opravu, rekonstrukci, modernizaci společných částí, v jiné větě však o povinnosti přispívat na opravy a údržbu společných částí. To je sice pravda, kde však máte napsáno, že majitel musí přispívat na rekonstrukci? Nemluvím o úvěru.

Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 29. Březen 2011 - 11:21

Asi máte problémy se čtením nebo s pochopením napsaného. Vám judikát nestačí? A pokud ani nejste schopna ocenit, že Vaši sousedé ustoupili kvůli Vám a budou tedy raději platit více zateplo než se s Vámi soudit o svá práva, tak to hodně vypovídá o Vašem charakteru. Třešničkou na dortu je Vaše tvrzení, že je škoda, že Vám ustoupili, protože jste byla zvědavá na rozhodnutí soudu. Takže žádná potřebná osoba hodná ohledů ale obyčejný mocichtivý kverulant. S Vámi bych nechtěl bydlet.

Vložil vladan, 29. Březen 2011 - 9:22

Škoda s Vámi bude radost bydlet pod jednou střechou. Budete asi dost problémový soused, ale to je Vaše věc. Stejně na opravu domu jednou dojde a navýšení příspěvku se nevyhnete. Přeji hodně štěstí v boji proti sousedům. Obecně : Tato kauza jen dokazuje, že lidé si drží byty, na které nemají a to za každou cenu. Prostě bydlet nad svoje poměry je v čechách in.

Vložil carl (bez ověření), 29. Březen 2011 - 10:26

styďte se za takovou odpověď. Zde je řeč o ÚVĚRU a ne o nákladech na opravu, jestli nutnou nebo běžnou, na tom teď nezáleží. Silně si protiřečíte. Vlastní bydlení v paneláku je podle vás luxus, ale zatížení splátkou na nechtěný úvěr ve výši cca 300000 kč je pro vás prkotina? Naše rodina bydlí v bytě 3+1 a jeho užitná plocha je 58,82m čtverečních. máme ho v osobním vlastnictví. To si podle vás žijem nad poměry? Záleží asi na tom, jaké máte srovnávací měřítko, jestli některé Africké poměry, pak máte pravdu. Jestli to ale srovnáváte s vyspělou Evropou, tak tam jsou „chudé“ garsonky větší.

Vložil vladan, 29. Březen 2011 - 11:04

Budete se divit, ale nestydím se, bohužel je to pravda. Já vlastním byt 3+1 cca 90M2 s lodžií a garáží. Bohužel na vesnici, protože obdobný byt ve městě si také nemohu dovolit. Prostě každý má bydlet dle své kapsy. Když, ale 15 lidí se rozhodne opravovat dům ( chtějí bydlet lépe ) a většinou se FO zvýší i díky úvěru o cca 2,–Km2 není to likvidační částka. Vysvětlete mě proč jeden má ničit ostatní, není demokracie o vůli většiny? V tomto je jádro problému. Naštěstí i dle soudů stačí 75% vlastníků na souhlas s úvěrem a i když se Vám to nelíbí je to tak. Je velká škoda, že Vaši sousedé nevytrvali do konce, protože v tomto jsou v právu.

Vložil carl (bez ověření), 29. Březen 2011 - 13:27

Když se nestydíte, tak teda pořádně čtěte o čem je řeč a zrevidujte své názory. Paní si nestěžuje na zvýšení do fondu oprav, ale na to, že je nucena k něčemu, o co nejeví zájem a co si ani nemůže dovolit. Demokracie je mimo jiné i o tom, že každý jedinec může rozhodovat o své vlastní vůli, nesmí být nucen k něčemu, co nechce. Rozhodování o všem a většinově svědčí o totalitních praktikách a s demokracií nemají nic společného. A co se týká právníků, věřím, že dobrý právník by spor vyhrál, ale o tom to je, byl by dražší jak samotný úvěr. Věřte, že dobrá právní formulace problému by přesvědčila i soud prvního stupně.

Vložil vladan, 29. Březen 2011 - 13:32

Nebudu se již opakovat v našem SVJ by si paní neškrtla. Pokud má paní na právníka nebude na tom zle. Tímto to pro mě končí. Přeji hezký slunečný den.

Vložil Josef Malý. (bez ověření), 29. Březen 2011 - 10:09

Nenechte se zastrašit a do žádného úvěru v dnešní době velké nezaměstnanosti a finanční krize za žádnou cenu nevstupujte.Nikdo vám nemůže mít zazlé,že se nechcete nebo nemůžete zadlužit.Kdyby došlo na soudy,ty by vám dali za pravdu.Tady ty zastrašující bláboly píší jenom ti co neví co spenězi.Znovu opakuji,nebojtese.

Vložil Miroslava Jašková. (bez ověření), 29. Březen 2011 - 10:25

Děkuji vám pane Malý za zastání.Celou dobu se to tady snažím diskutijícím vysvětlit,že nejsou jenom bohatí lidé.

Vložil Vlastník009 (bez ověření), 29. Březen 2011 - 10:57

Paní Jašková, pokud na něco nemám, tak na to nemám. Pokud nemůžete platit svůj byt, tak si najděte menší anebo víc vydělávejte. Já také nelítám na dovolenou soukromým letadlem, ale s obyčejnou leteckou společností. Tím, že jste znemožnila zateplení svým normálním sousedům jste si získala mnoho příznivců ve Vašem domě.

Vložil Miroslava Jašková. (bez ověření), 29. Březen 2011 - 13:07

Vážený pane.Moji sousedé odstoupili od záměru zateplení domu k vůli mě,to je pravda.Ale také jim to jejich právník doporučil.Ptám se proč?Když vy vidíte všechno tak jasně?Nějaký háček tam bude,takže nestrašte lidi.Takových jako jsem já jsou stovky,ale my se bránit dovedem.Vy umíte jenom vyhrožovat,ale skutek utek.

Vložil vladan, 29. Březen 2011 - 13:29

Docela bych si přál dělat předsedu ne v našem domě, ale ve Vašem a změřit síly. Ukázal bych Vám jak se vede dům, ale třeba se někdy přistěhujete k nám :-)

Vložil vladan, 29. Březen 2011 - 14:27

Budete se divit, řešil ! Ale ne s paní, ale s pánem a výsledek – rekonstrukce domu je téměř hotová ( klidně zašlu foto pokud bude zájem ). Úrážky lidí mě nezajímají, jednám věcně a vždy dle názoru většiny vlastníků ( a není to vždy můj názor ). Nikdy jsem nic neukradl, nezpronevěřil a snažil se o to, aby dům vypadal lépe a mohl jsem být pyšný kde bydlím. Toť vše. Kibicům radím klidně se nechte zvolit jako předseda a ukažte se – jak uřídíte chod domu včetně nutných oprav a poplatků, s penězi co máte k dispozici a ještě navíc provádíte rekonstrukci – bez poradce a s navýšením fondu o 2 kč/m2. K tomu chodíte do práce, máte 2 malé děti a chalupu. Ještě to dorazím – pokud přijde dotace -plánuji postavit z těchto peněz ještě vlastní kotelnu. Ono pokud si vše spočtete a to jako ekonom umím celkem slušně uvidíte, že s z původním drobným navýšením záloh, v budoucnu ušetříte balík peněz na provozu domu, teple a TUV. Bohužel toto paní nikdy nepochopí. Ta vidí pouze peníze v současnosti.

Vložil Radka. (bez ověření), 29. Březen 2011 - 15:02

Vážený pane.A co chcete dokázat tím že by jste někoho bez jeho vědomí zadlužil?To byste se nestyděl?Co tak zdílet názor,když chceš opravovat,máš peněz na rozhazování,tak prodej byt a kup si barák.Tam můžeš spravovat od rána do večera.To už se vám líbit nebude že?

Vložil Keram (bez ověření), 29. Březen 2011 - 12:27

To je pane možná právě ten problém, paní Jašková si zřejmě koupila byt ve starším ( horším ) domě, protože na koupi v novějším ( lepším ) nemá. A teď ji někdo nutí, aby ze starého domu udělala nový. Ale není tedy spíše problém na opačné straně barikády ? Když chce přeci někdo nový dům, tak si má koupit byt v novém domě a starý dům nechat pro chudší, protože je levnější. Přeci když nemám na nový mercedes, tak si koupím trabanta, ale samozřejmě nebudu uvažovat nad tím, že bych ze starého trabanta chtěl udělat nového mercedesa.

Vložil Štěpánka (bez ověření), 29. Březen 2011 - 13:46

Dobrý den,

nemyslím si, že by někdo chtěl ze starého domu udělat nový, spíš si myslím, že lidé nechtějí vyhazovat peníze oknem, což se jim díky paní Jaškové nepodaří. Když není dům zateplen, tak se zvyšují náklady na vytápění a to např. u nás, dělalo za zimu i více jak 14tis. korun. Koncem loňského roku proběhlo zateplení domu, tak jsem zvědavá, o kolik se náklady na teplo stíží. A navíc – kdo si koupil starý (nebo i starší) dům – byt, tak prostě musí počítat, že dům/byt bude potřebovat opravit, udržovat a to jsou náklady, které prostě ve většině případů u novostaveb odpadají (ovšem záleží na kvalitě, s jakou je dům postaven). Věci se opotřebovávají. Když bych použila Vaše přirovnání – tak když nemám nový mercedes, tak si koupím starého trabanta. U trabanta začnou po čase zlobit brzdové destičky, atd. Navíc nevíte, jak bývalý majitel o tráboše pečoval… To u nového auta nehrozí – existuje reklamační lhůta, kdy můžete závadu reklamovat. Takže s Vaším příkladem jste se jaksi trochu přepočítal. Sice paní chápu, ale možná by to chtělo propočítat, zda je opravdu rozumné nejít do úvěru či nesnažit se nějak domluvit a najít nějaké řešení, zda se to paní vyplatí a nezaplatí za topení xkrát více.

Vložil Keram (bez ověření), 29. Březen 2011 - 20:05

No já u našeho domu spočítal návratnost zateplení a vyšlo mi to na 41 let. Když pominu, že za 41 let už tady z nás nikdo nebude, tzn., že se to tomu kdo to zaplatil nikdy nevrátí a vemu v úvahu, že firma stanovila životnost na 30 let, což znamená, že by se za 30 let mělo investovat znovu, tak v každém případě ušetří ti vlastníci bytů, kteří svůj dům nezateplí.

A počítal jsem opravdu poctivě a spíše více optimisticky směrem k návratnosti ( k ušetření na teple, kde jsem počítal úsporu až 40%, což je nesmysl ).

Vložil Keram (bez ověření), 29. Březen 2011 - 20:38

Aby mě tady hnedka někdo nebombardoval, tak dávám konkrétní výpočet.

  1. Zateplení našeho domu bude stát 3 500 000 Kč. Celkem máme 1380 spoluvlas­tnických podílu a můj byt má 69 podílu. To je 3 500 000 děleno 1380 krát 69 rovná se 175 000 Kč. Když to podělím 40 lety v měsících, což je 480 měsíců, zaplatím měsíčně za zateplení 365 Kč za měsíc.
  2. Náklady na bytě za teplo jsem měl minulý rok 9 000 Kč. Když budu počítat s úsporou po zateplení 40% na teple, ušetřím 3 600 Kč za rok, a vydělím to 12 měsíci, vyjde mi ušetřená částka 300 Kč za měsíc.

Sami vydíte, že se mi náklady na zateplení nevrátí ani po 40 letech. Je sice pravda, že teplo poroste a ušetřená částka tak může být vyšší, ale zase na druhou stranu 40% úspory po zateplení je hodně nadhodnocené. Obecně se počítá s maximem 30% a průměrem někde mezi 15 – 25%.

Na tomto konkrétním příkladě je evidentní, že zateplení domu není o úsporách, ale spíše o ztrátách. Já nejsem obecně proti zateplování, ale když to pro někoho může znamenat vyhození na ulici, tak to nemá absolutně žádné opodstatnění a dovedu si představit, že by soud rozhodl ve prospěch toho, kdo na to nemá a navíc tím, že nezateplí, ještě ušetří celkové náklady na bydlení.

Vložil PeDuPles (bez ověření), 30. Březen 2011 - 7:26

Vážený pane,

a o inflaci jste slyšel? Ono je to totiž tak, že teplo (aspoň u nás) každoročně zdražuje, a to nejen o inflaci, za posledních 5 let v průměru o 8%.

Takže pokud vezmu skutečný výpočet návratnosti a budu počítač pouze se zdražováním o 3% ročně, už je Váš výpočet někde jinde.

Sledujte: loni cena tepla 9000 Kč, úspora 3600 Kč, letos cena tepla 9270 Kč, úspora 3708 Kč, příští rok cena tepla 9548 Kč, úspora 3819 Kč, …, v roce 2049 cena tepla 28503 Kč, úspora 11401 Kč.

Celková úspora za 40 let 271445 Kč, za měsíc průměrně 565 Kč, a to při zdražování pouze o 3% a úspoře 40%. U nás (mám data 8 různých domů) byla úspora 40 – 60%, většinou kolem 50%.

Jak vyplývá z výpočtu, i při zdražování pouze o 3% a úspoře 40% se Vám investice do 30 let na úspoře tepla vrátí, při 5% zdražování už za 25 let. Pokud bude úspora nebo zdražení vyšší, pak ještě podstatně dříve :-)

Vložil Keram (bez ověření), 30. Březen 2011 - 10:24

Já dával proboha jen příklad. Samozřejmě záleží na mnoha faktorech. Každopádně, i kdyby to bylo 20 let, tak ušetřím pár korun, ale ztratím na hodnotě bytu 100%. A to jsou jednoduché počty. Když prodám byt před zateplením, tak dostanu 200 tisíc. Když ho prodám po zateplení, tak dostanu taky 200 tisíc, s tím, že 200 tisíc jsem dal za zateplení. Takže ho vlastně někomu daruji zadarmo.

A nemusíte mi tady psát, že bude prodejný za víc peněz. Opravdu nebude. Pokud není o byty zájem, tak se můžete na hlavu stavět a zateplení zájem nezvedne. ( respektive zvedne, ale stále jen za cenu 200 tisíc ).

A ještě k těm procentům na úsporách. Ono hodně záleží na tom, kolik člověk využíval teplo. U nás je třeba spousty lidí, kteří šetřili takovým způsobem, že prakticky neměli žádnou spotřebu nebo velmi malou. Kolik se vrátí člověku po zateplení, když měl před zateplením nulovou spotřebu ? Je to spíš o tom, co jsem tady už někde psal. Budou mít v bytě větší teplo, to je bezesporu, ale že by na tom někdo finančně vydělal ? To ne, to je jen mýtus.

Vložil Anonymouss (bez ověření), 30. Březen 2011 - 9:00

To oplácání polystyrénem vám nevydrží 40 let, na to zapoměňte . A zapoměla jste započítat náklady na likvidaci zateplení, likvidaci polystyrénu. Ty budou nemalé, na to dnes nikdo nemyslí. Úspora je velice relativní a navíc jenom fiktivní.

Vložil Pavel, 30. Březen 2011 - 8:18

Paní PeDuPles,

rád Vás zase vidím.

Obávám se, že v tomto emočně zduřelém vláknu s matematickými argumenty neuspějete. I když s nimi souhlasím.

Vlákno je o něčem jiném. Rozum a ekonomika tu místo nemají.

Krásný jarní den!

Pavel

Vložil LukášP (bez ověření), 29. Březen 2011 - 21:29

Pokud už chcete počítat s návratností zateplení, co kdybyste do zateplení počítal poze náklady, které bezprostředně se zateplením souvisí?!? Tzn. zateplení a výměna výplní. Pokud tam započtete balkony, stříšky, vchody, stupačky, vymalování chodeb, elektroinstalaci … tak jste pak vedle jak ta jedle!

Vložil Keram (bez ověření), 29. Březen 2011 - 21:48

Myslím, že jsem jako málo kdo tady zcela fér, náklady které jsem uvedl ( 3 500 000 ) jsou za zateplení a výměnu oken. ( navíc již máme zateplený štít+výměnu oken ve sklepních prostorech, které jsme již dělali dříve ).

Vložil LukášP (bez ověření), 29. Březen 2011 - 22:13

Samozřejmě hodně dělají i náklady na vytápění. Pokud protopíte 9 tis. Kč za rok, tak pak většina projetku bude mít dlouhou návratnost. Já protopím 10 tis. když si nezapnu za celý rok topení. To je pak návratnost někde jinde.

Vložil Keram (bez ověření), 29. Březen 2011 - 22:20

Samozřejmě máte naprostou pravdu, ale protože ceny jdou stále nahoru, tak se lidé snaží šetřit co to jde, proto ta návratnost je prakticky nemožná. Souhlasím s tím, že pokud by lidi tolik nešetřili, tak by návratnost byla mnohem kratší, ale já se snažím žít v realitě a realita je taková, že lidé na zateplení nemůžou vydělat.

Abych byl ale férový, tak musím zmínit, že se zvýší jejich komfort, protože už nebudou muset v bytech chodit ve svetrech a ještě zabalení v dece, ale budou si moci za nižší spotřebu užívat vyššího tepla v bytech.

Vložil vladan, 30. Březen 2011 - 6:52

Dobrý den a co komfort bydlení ? Vám nevadí bydlet v hnusné šedivé opršelé barabizně ( to je situace většiny panelových domů ), kde dlaždice na lodžijích pořádně nedrží, střecha netěsní a chodby -hanba mluvit?

Vložil Anonymouss (bez ověření), 30. Březen 2011 - 8:55

Hnusný opršelý bude za 5 let dům oplácaný polystyrénem. Fasáda nemá nic společného s komfortem bydlení.

Vložil Pavel, 30. Březen 2011 - 8:11

Pane Vladane,

mám podobný názor jako Vy, proto jsem ukecal shromáždění na zvýšení příspěvku o 100% a na úvěr. Asi se nám to vyplatí. Navíc jsem oběhal Nový Panel i Zelenou úsporám.

Obávám se, že zastánci opačného názoru mají spíše ideologické argumenty. :-))

Hezký den!

Pavel

Vložil LukášP (bez ověření), 29. Březen 2011 - 22:07

Kolik máte bytových jednotek? Tak 20? My zateplujeme panelák se 40 bytovými jednotkami, investiční náklady máme 3,6 mil. Kč a jsou v tom i balkony, stříšky, vchody, dešťové svody, vymalování chodeb, okna ve sklepích a na chodbách, sokl, … Samotné zateplení tak za 2,5 mil. Chce to pořádné výběrové řízení. Pokud někdo vybere firmu bez výběrového řízení (dle rčení kdo „maže ten jede“, tak pak může být zateplení nenávratné!

Vložil Keram (bez ověření), 29. Březen 2011 - 22:33

Jinak ještě jedna věc. U nás je ještě problém, že tržní hodnota bytu je 180 000 Kč a zateplení bude stát 175 000 Kč ( počítáno konkrétně na můj byt ). To je prostě absolutní nepoměr. Samozřejmě souhlasím, že si to každý musí spočítat sám, já jen reaguji na dotaz paní Jaškové a samozřejmě záleží na tom, jak je to u nich. Uvádím jen konkrétní příklad, že nařídit někomu zateplení v případě, kdy na to člověk nemá peníze, návratnost je mínusová a náklady málem převyšují hodnotu bytu a přitom všem odkazovat člověka, že si má koupit levnější byt, je dost zvláštní. V tomto případě je levnějším bytem ( bydlením ) snad už jenom most.

Vložil vladan, 30. Březen 2011 - 6:55

Tržní hodnota bytu 180 000,–Kč – to myslíte vážně? To je tedy asi ruina na samotě ne? Možná i bez vody.

Vložil Technik (bez ověření), 30. Březen 2011 - 10:27

Za 180 000 je možné koupit celý panelák.

Vložil Keram (bez ověření), 30. Březen 2011 - 10:07

Bohužel to myslím naprosto vážně. A není to žádná ruina, celkem slušný panelák z roku 1975. Bohužel v malé obci v západních čechách. Jsou tam byty, které se prodávají za 200 tisíc půl roku a déle. Prostě není zájem.

Vložil vladan, 30. Březen 2011 - 12:19

hm zajímavé bydlím na Břasích také v západních čechách a zde např. byt 2+1 se bez opravy prodává nejméně za 800 000,–Kč a prodej max do půl roku. Možná byt zbytečně podceňujete

Vložil Keram (bez ověření), 30. Březen 2011 - 13:56
Vložil Keram (bez ověření), 29. Březen 2011 - 22:24

Naprostý souhlas. Právě to zde řeším. Myslím, že si náš předseda společenství pěkně napakuje svoji kapsu. Ta cena se mi zdá také přehnaná, nicméně platná. Jinak máme 24 bytových jednotek.

Vložil Deleted1, 30. Březen 2011 - 8:39

Já si jenom představuji, jak jsem také bohatý. Co už mám peněz a jak jsem se napakoval, když naše SVJ udělalo nové výtahy, střechu, všechny okna, včetně schodišťových, termoregulaci a další drobné věci. Teď končíme rekonstrukci celého vnějšího pláště, lodžie, zábradlí,…, za 28,5 mil Kč a dostaneme zpět Zelené dotace 12,5 mil, Nový Panel 2,8 mil, 200 000 Kč za projekt. A potom to nedělejte. Ještě nám zbývají schodiště a budeme mít panelák o 170 bytech, tržní hodnota bytu kolem 2 mil. a více, upraven k solidnímu bydlení. Buďte tak laskav a předsedy si neberte do úst, když nemáte o ničem ani páru. Jaro

Vložil Keram (bez ověření), 30. Březen 2011 - 10:03

Ale to je přeci ono. Když máte byt v hodnotě 2 miliony a rekonstrukce vás bude stát 200 tisíc, tak je to celkem přijatelné, ale když máte byt v hodnotě 200 tisíc a za rekonstrukce dáte také 200 tisíc, tak je to přeci na pováženou nemyslíte ? Navíc když je návratnost v nedohlednu a hodnota bytu zůstane pořád 200 tisíc, protože vám prostě nikdo víc nedá. Vy by jste si nechal zateplit panelák, když by cena zateplení byla shodná s hodnotou bytu, to jest ve vašem případě 2 miliony korun ?

A předsedy si do úst neberu, reagoval jsem na příspěvek, kde se tazatel divil, že je u nás zateplení o dost dražší než u nich. A já s tím souhlasím. A ještě mimochodem, páry mám dost, protože jsem předsedu dělal 10 let.

Vložil Deleted1, 30. Březen 2011 - 10:22

Co jsem psal, byla odezva na váš výrok „to se předseda pěkně napakuje“. Vzhledem k tomu, že jste ho dělal 10 let, tak asi tedy víte, jak to u vás chodí. U nás naštěstí ne. Jaro

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".