úmrtí člena výboru

Vložil mb (bez ověření), 19. Březen 2018 - 15:40 ::

Dobrý den, v našem výboru SVJ došlo k úmrtí a to konkrétně předsedy výboru. Vím, že musíme zvolit nového předsedu, popřípadě doplnit člena výboru SVJ. Nevím však, kam máme tuto změnu hlásit,a jakou písemnou formu zvolit,aby to bylo právně v pořádku. Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Marek2018 (bez ověření), 19. Březen 2018 - 16:53

  Svolejte schuzi shromazdeni, kde vlastnici zvoli dalsiho clena. Po schvaleni se vse posila na obchodni rejstrik. https://or.justice.cz/ias/ui/podani – formular pro vyplneni, zapis se shromazdeni, souhlas vlastnika.

  Vložil levape, 19. Březen 2018 - 17:13

  V SVJ se nesvolává schůze, nýbrž zasedání shromáždění !!!!

  Vložil Karel2018 (bez ověření), 19. Březen 2018 - 20:54
  Vložil franos, 19. Březen 2018 - 16:49

  Svolat shromáždění, dovolit člena výboru, svolat výbor, zvolit předsedu, podat zápis změny na rejstříkový soud (vyplněný formulář + zápisy+prezence jako přílohy), zaplatit 2.000,–, počkat až soud zapíše nového předsedu, pak s výpisem upravit přístupy k účtu… Pokud potřebujete mít předsedu dříve, tak ho zvolit (i třeba jen dočasně) ze zbývajících členů výboru, zapsat do rejstříku… a dále od začátku.

  Vložil tep (bez ověření), 20. Březen 2018 - 9:08

  Z výboru předseda + 1 člen výboru mohou ovládat plně účet SVJ u banky, je to praktické pro případ, že jeden z nich má výpadek. U nás transakce zadává pokladník a předseda ho může kdykoliv kontrolovat a zároveň jistit, kdyby měl pokladník výpadek. Navíc to máme udělané tak, že jsme povolili inkaso z účtu SVJ dodavatelům elektřiny, vody a tepla, takže objem zadávání plateb jsme minimalizovali.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".