Umožnění přístupu do soukromé části

Vložil SVJ403, 11. Únor 2018 - 16:51 ::

Dobrý den, naše SVJ řádně odhlasovalo na shromáždění zateplení stropu sklepních prostor bytového domu a vybralo dodavatele. Převážná část stropu je přístupná ze společných prostor, menší část ze sklepů náležících k jednotlivým bytům. Před samotnou stavbou nyní přišel jeden vlastník s tím, že on hlasoval proti zateplení, a že nás do jeho sklepa nepustí. Na zateplení nemá zájem a nechce vyklízet sklep. Z obav, že se k němu přidají další vlastníci, bych se rád dotázal, zda na takový postup má právo. Předem děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JaVa, 11. Únor 2018 - 19:34

  Pokud Vámi zmiňovaný přehlasovaný vlastník, nenapadl v zákonné lhůtě řádné usnesení shromáždění vlastníků o zateplení stropů ve sklepě,( § 1209/89/2012 Sb.,),tak mu zkuste mu dát přečíst toto § znění zákona.Třeba pak změní názor.

  § 1183/89/2012 Sb.,

  (1) Vlastník jednotky se zdrží všeho, co brání údržbě, opravě, úpravě, přestavbě či jiné změně domu nebo pozemku, o nichž bylo řádně rozhodnuto; jsou-li prováděny uvnitř bytu nebo na společné části, která slouží výlučně k užívání vlastníka jednotky, umožní do nich přístup, pokud k tomu byl předem vyzván osobou odpovědnou za správu domu. To platí i pro umístění, údržbu a kontrolu zařízení pro měření spotřeby vody, plynu, tepla a jiných energií.

  (2) Při poškození jednotky prováděním prací podle odstavce 1, nahradí vlastníku jednotky škodu společenství vlastníků, a nevzniklo-li, nahradí ji poměrně spoluvlastníci domu. Prováděl-li však tyto práce ve svém zájmu jen některý vlastník jednotky, nahradí škodu sám.

  Přeji hezký zbytek víkendu.JaVa

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 11. Únor 2018 - 19:25

  Není zákaz takto postupovat.
  Ale nevysvětlil jste, zda se jedná o sklepy vlastníků, tedy místnost, nebo jen kóje ve sklepě. Pak užívá část společného prostoru.
  Přečtěte si prohlášení vlastníka, i když i to může být vadné. V KS mám uvedený sklep, a je to kóje, sklepy jsou společné.
  Jste-li stat. orgán, načtěte si příslušné normy, očekává se od SO jejich znalost. Pokud je to odhlasováno v souladu se zákonem, poslední instancí je pro vás soud.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".