Úklid sněhu před domem SVJ, který není ve vlastnictví SVJ

Vložil kosmova2016, 8. Leden 2017 - 14:41 ::

Několik vlastníků bytů odmítá uklízet sníh před domem SVJ s tím, že tento pozemek je ve vlastnictví města. Uklízí pouze venkovní schody. Kdo je odpovědný za úklid sněhu, pokud si v tomto prostoru někdo třeba zlomí nohu?

  • pozemek

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JarekSVJ, 9. Leden 2017 - 19:17

Za úklid odpovídá vlastník pozemku. Jakékoliv nucení vlastníků bytů aby se podíleli na úklidu něčeho co nemá se SVJ nic společného je šikanování…

Vložil Anonymouk (bez ověření), 8. Leden 2017 - 20:37

Kdo odpovídá? No přece vlastník chodníku. Víte, že to najdete v zákonu? Doba, kdy to dělal vlastník přilehlé nemovitosti už je v pryču. Dnes se už ani obec neobtěžuje dávat papír, že se chodník neuklízí, jsou pojištěni. Ukliďte a když si na tom někdo zlomí nohu, co bude??

Vložil Ano. Ruda (bez ověření), 9. Leden 2017 - 12:29

Vyzvat obec k uklizeni? Ve druhe yzve uvest, ze naklady na odklizeni snehu preuctujes a pozves si nekoho, kdo ti snih odklidi?

Vložil MartinII, 9. Leden 2017 - 12:45

Možná užitečné informace zjistíte zde

http://www.portalobydleni.cz/…id-chodniku/

Kdo zodpovídá za úklid chodníků Ani v zimě není povinné udržovat všechny chodníky Za padající rampouchy zodpovídá majitel domu Co má dělat člověk, který se na chodníku zraní? Jak postupuje majitel chodníku či domu?

http://www.mesec.cz/…du-chodniku/

Co bylo původní povinností Nejen led a sníh, ale i listí, štěrk nebo bláto Obec mohla, soukromý vlastník musel Nově je vše na majiteli chodníku Každý si rád udělá pořádek před svým prahem sám (ale nemusí)

http://verejneprostory.cz/…hodniku.aspx

Plán zimní údržby je nastavený tak, že koresponduje s obecně závaznou vyhláškou hlavního města Prahy o schůdnosti místních komunikací. Na internetu je možné také dohledat informace týkající se údržby vozovek. Tu na území hlavního města zajišťuje TSK. Plán údržby včetně interaktivní mapy s vyznačením pořadí úklidu vozovek je přístupný na stránkách www.tsk-praha.cz, pod odkazem „Plán zimní údržby komunikací“

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".