Účtové třídy a zálohy

Vložil Anonymous, 26. Květen 2018 - 19:51 ::

Bylo zde opakovaně doporučeno, aby se vlastník bytu zajímal o to, do jaké účtové třídy jsou jím složené zálohy zaúčtovány. Byly uvedeny účtové třídy 3, 6 a 9. Nemusí být hned každému zřejmé, proč by se o toto měl vlastník bytu zajímat. Platí-li se záloha v autoservisu nebo v cestovní kanceláři, rovněž se doporučuje zjišťovat, do jaké účtové třídy je platba zaúčtována? Opravdu tak postpujete a autoservis Vám informaci poskytne? K čemu to slouží?

Prosím tedy znalejší o osvětlení, k čemu vlastníkovi bytu informace o účtové třídě bude. Pokud se skutečně jedná o informaci nutnou, měla by být uvedena na předpisu záloh, nemyslíte? Jak se vlastník bytu k takovéto informaci dostane – měla by být poskytována bez požádání, a nebo až na základě žádosti? Jak by taková žádost měla být formulována, aby uspěla u soudu?

Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil https://klaiex.webnode.cz/ruzne/diskuse/ (bez ověření), 27. Květen 2018 - 15:06

  „Zálohy na správu, ale i na služby případně na splátky úvěrů a jim podobné se účtují v účtové skupině 32 Závazky, jde-li o závazky krátkodobé, případně v účtové skupině 95 Dlouhodobé úvěry a závazky, jde-li o zálohy dlouhodobé.“

  https://klaiex.webnode.cz/ruzne/diskuse/

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 27. Květen 2018 - 15:35

  Obracím se na osobu, která vložila výše odkaz na mé stránky, aby se zkusila zabavit jinak. Děkuji za pochopení.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".