Účet 955 - dlouhodobá záloha

Vložil Zástupce (bez ověření), 13. Červen 2017 - 19:09 ::

Veškeré DZ přesahující období 1 roku se účtují na účet 955 označené AÚ. To se týká jak oprav přesahu- jících minimálně období 1 roku, tak i tvorby záloh na modernizace či rekonstrukce. Na každou takovou akci musí být zpracováná potřebná částka nákladů, tvorba zálohy na tyto akce, termín dokončení akce, po skončení pak musí být provedeno vyúčtování. Není možné určit povinnost skládat zálohy, ale pouze při dokončení akce zaplatit v určeném termínu podíl nákladů v hotovosti. Příklad 82letý člem SVJ, pokud bude živ ještě po 5 letech (po dokončení akce) pak zaplatí v hotovsti a nebo si musí vzít úvěr. Takový člen totiž předpokládá, že se dokončení akce nedo- žije a proč by měl totiž platit zálohy? Všechny vyj- menované akce se účtují, jak jsem uvedl naúčet 955. Považuji toto za správné, tak jak to podrobněji popi- soval již mnohem dříve pan. Lake Zástupce.

  • blábol

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Červen 2017 - 15:05

uhradit schválenou opravu domu cash. Pokud opravu nerozporoval a hlasoval pro a jejího dokončení se nedožil může se SVJ se svými nároky přihlásit k notářskému řízení. Z vlastní zkušenosti vím, že mě notář bez problémů vyhověl a pohledávku za zemřelým uznal a uhradil z podstaty dědictví. Pohledávka po zesnulém vzniká téměř vždy, pokud nemá dotytčný zálohy předplaceny.

Vložil Korky0202, 14. Červen 2017 - 5:07

Zkuste si v 82 letech vzít úvěr. Vy víte, co Vás bude stát oprava/rekonstrukce střechy za 50 let, kdy jí skončí životnost?

Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 13. Červen 2017 - 19:56

Au, co je AÚ?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".