TRVALÉ BYDLIŠTĚ

Vložil KAREL DOSTÁL (bez ověření), 5. Únor 2015 - 15:00 ::

Dobrý den,jak je to s trvalým bydlištěm? Do toho SVJ nic není? Když je někdo přihlášen k trvalému bydlišti,měl by také platit za služby byt?Jak k tomu jako SVJ přijdeme,když tam v domě máme u někoho z majitelů-spoluvlastníků někoho nahlášeného k TP a neplatí se za něho služby spojené s bydlením?Takových tam může být třeba deset! My se to jako SVJ nedozvíme! Na matrice nám to neoznámí! To jsem zjistil,když jsem byl u voleb,z volební listiny.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil tazatel jaryn, 7. Únor 2015 - 17:42

    V našem SVJ neúčtujeme NIC podle počtu obyvatel.

    Vložil X (bez ověření), 5. Únor 2015 - 15:48

    Především se to nazývá „trvalý pobyt“.

    Trvalý pobyt s placením za služby nikterak nesouvisí. Osoby s trvalým pobytem v domě se v něm vůbec zdržovat nemusejí. Naopak v domě mohou bydlet osoby, které na dané adrese trvalý pobyt nemají.

    Vložil Petraxaxcbn (bez ověření), 5. Únor 2015 - 15:35

    Náklady na bydlení resp. užívání společných prostor se ve většině případů dělí mezi jednotlivé vlastníky podle velikosti bytů/m2 které vlastní, pokud není určeno zakladatelskou listinou a jejími osnovami něco jiného. Je to vcelku logické, neboť se předpokládá že v bytě o výměře 80m2 bydlí více osob než v garsonce 22m2. Nejvíce trápí vlastníky bydlící v přízemí a v prvním patře, že mají platit za výtah stejné peníze jako vlastníci ve 12. patře. Také někdy nechápou proč zateplovat střechu, když u nich zima není. Tomuto se říká solidárnost. Že má někdo v předmětném místě napsané trvalé bydliště , ještě neznamená, že tam také bydlí. Většinou to pouze zajímá městský úřad ( a ten ví kdo v jeho teritoriu má trvalé bydliště ), rozepisuje-li náklady na odvoz odpadů. Zrovna tak může v bytě mít trvalé bydliště jedna osoba a může tam bydlet 8 osob ( jako návštěva ). Pokud dokážete prokázat že se nejedná o návštěvu můžete se obrátit na bytovou správu ( SVJ ), hygienu atp. To se Vám ale žádným dostupným zákonným způsobem prokázat nepodaří a vaše tvrzení bude proti tvrzení někoho jiného. SVJ je sdružení vlastníků jednotek, nikoli orgán řídící vlastníky jednotek. Toto a jemu podobná sdružení vznikly ze zákona zejména proto, aby bylo možné zpravovat společné prostory . Nikoli aby nařizovalo vlastníkům jak a s kým žít.

    Vložil X (bez ověření), 5. Únor 2015 - 15:58

    Z dotazu je zřejmé, že v domě tazatele se některé služby rozpočítávají podle osob (např. úklid a elektřina ve společných prostorech). To zákon umožňuje, dokonce je to u většiny služeb implicitní možnost.

    Problémy s tím spojené se tu řešily snad milionkrát. Stačí hledat ve starších diskusích.

    Vložil Služba Josef (bez ověření), 5. Únor 2015 - 16:23

    „Z dotazu je zřejmé, že v domě tazatele se některé služby rozpočítávají podle osob“

    … rozhodných pro služby (nikoliv podle osob přihlášených k trvalému pobytu).

    Služba Josef

    Vložil Petr, 7. Únor 2015 - 15:03

    Nevím, co si pan Dostál představuje pod pojmem matrika. Matrika přiděluje rodná čísla. Dle zákona o trvalém pobytu (račte vyhledat) vykonávají státní správu dle uvedeného zákona např. okresní úřady a obecní úřady (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni to jsou obvodní a místní ÚMČ). Trvalý pobyt se sděluje vlastníkovi objektu, v případě domu SVJ se sděluje tomu, kdo za SVJ navenek jedná. Vy jste se snad ani na obecním úřadě neptal.

    Nejste první, kdo tady o TP diskutuje.

    Spíše se divím, že jste to dozvěděl u voleb (možná jste byl ve volební komisi).

    Vložil Tonda Nesouhlasil (bez ověření), 7. Únor 2015 - 15:04

    „Trvalý pobyt se sděluje … tomu, kdo za SVJ navenek jedná.“

    Pane Petře,

    odkud, prosím, plyne Vámi uváděné?

    Tonda Nesouhlasil

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".