tlak vody v domě

Vložil Herbstová (bez ověření), 22. Listopad 2017 - 22:12 ::

V bytovém domě o 5 patrech je problém s tlakem vody. Je možné, že to souvisí s dostavbou bytů na půdě domu? Právě v 5. patře pod půdou je v některých hodinách přes den tlak vody velmi nízký až nulový, nejde používat myčky, prát, apod. Poradí někdo jak zjistit příčinu problému? Děkuji, Herbstová

  • vodovod.+kanaliz.přípojka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Vladimir B., 24. Listopad 2017 - 20:48

Neznám Vaši pohnutku, proč se ptáte zde na tomto foru.Požádejte Vašeho správce o zjednání nápravy, bere za to peníze, tak ať se stará. Pokud vy musíte platit odběr vody, tak Vám k tomu odběru musí dodavatel vody vytvořit podmínky a ty ve Vašem domě nemáte. Správce musí požádat dodavatele o zjištění důvodu poklesu tlaku a následně zjednat nápravu.

Vložil AsiTak, 22. Listopad 2017 - 23:30

u nás způsobil zúžený profil potrubí (zarostlé usazeniny) mezi patným vodoměrem a pákovým uávěrem na vodní přípojce. Po odstranění závady tlak se zvýšíl do normálu. Snížený tlak též způsobil velkou nepřesnost bytových vodoměrů až 30%.

Vložil MartinII, 23. Listopad 2017 - 14:04

„Poradí někdo jak zjistit příčinu problému“

Za dodávku vody je zodpovědný dodavatel (provozovatel), se kterým máte smlouvu. Ty věci jistě smlouva řeší. Co máte o „tlaku“ vody ve smlouvě ? Příčina může být stejná jako píše „AsiTak“, ale také jiná.

Odběratel SVJ nemůže „pátrat“ v té části vodovodu, který mu nepatří. Viz zák. 274/2001 Sb. Problém může jistě být v té části, která nepatří dodavateli (provozovateli), ale odběrateli.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".