Tisíce domů nemají správce

Vložil anonymouk (bez ověření), 23. Březen 2019 - 21:32 ::

Majitelé bytů se bojí papírování se píše
https://www.denik.cz/…0190320.html?…

  • výbor

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil realista (bez ověření), 25. Březen 2019 - 7:42

Protože tady je špatně udělaný zákon. Nakonec jako většina zákonů, který zákon je tady normální. Podívejte se na Slovensko, tam je to udělané úplně jinak. Tam není žádný výbor, tam je předseda a má odpovědnost. Pak taky dosátává ze zákona slušnou odměnu, když správu dělá. Tady členové výboru dělají akorát šašky nějakým správcům. Stějně proti ním nic nezmůžou, protože správce má patent na rozum a stejně si dělá co chce. Oni mají odpovědnost, správce nemá žádnou, tak proč by si nedělal co chce. Výbor mu buď přitakává, prootože stejně nic nezmůže, nebo a takovým správcem nesouhlasí a stejně nic nezmůže. Šaškárna po česku, česká cesta. Kdo by to taky za takové situace měl zájem dělat. A když to někdo skutečně dělá, tak vlastníci mu nechtějí dát patřičnou odměnu, protože mu jí závidí. Vůbec netuší o čem to je, ale odměnu mu závidí. Tak kdo by to měl zájem dělat.

Vložil JarekSVJ, 26. Březen 2019 - 8:15

Celkem rozumný názor – o tom zákoně to by bylo na dlouho – hlavně je dost diskriminační vůči vlastníkům bytů, dále je tady nezájem vlastníků jejich pohodlnost, moc tomu nerozumím… u nás 20 bytů, máme účetní a správu si děláme sami , napsal jsi to dobře odpovědnost nese vždy statutár správce je „zaměstnanec“ to samé i ta naše účetní a ten statutár by neměl být uplný trouba… Motám se v tom 19 let, čest práci.

Vložil VN (bez ověření), 24. Březen 2019 - 8:20

článek od SČMD zde na některé působí jako rudý hadr na býka :-) Na mne tedy spíše dělal dojem reklamy..apropo , proč ne ? Problém sehnat vhodné lidi do výborů je rok od roku větší… no a když se nikdo v domě nenajde , není jiná možnost než angažovat nějakého profesionála. Není to sice nejlepší řešení , ale v danou chvíli lepší není…

Vložil Pavel II (bez ověření), 23. Březen 2019 - 22:09

Domovníka opravdu nepotřebujeme. 7 lidí má tříčlenný výbor? Slušný nesmysl. Stačí jeden předseda a smlouva se správcem. Správcovských firem je dostatek.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".