termohlavice

Vložil anon (bez ověření), 15. Říjen 2018 - 8:30 ::

dobrý den,jsme SVJ o 18 bytech v sušárce je topení ale nemáme na něm měřidla, v bytech máme. Je to povinnost i v sušárce nebo nemusíme? Chcem aby tam byla pořád teplota kolem 18 stupňů dá se to i bez měřidel naregulovat nějak?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 15. Říjen 2018 - 10:08

  Společné prostory se měří zvlášť od bytů, nejsou-li osazeny, hradíte rozdíl. Proč ve sklepě topit, rozhodovali jste o tom na shromáždění, měřili jste v sušárně teplotu (to zvládně teploměr)? Pak regulujete dle něj…

  Vložil Purple (bez ověření), 15. Říjen 2018 - 9:07

  Než položíte dotaz, ujasněte si základní pojmy, termohlavice (správně termostatický regulační ventil) je regulační prvek pro regulaci tepla, měřidlo (měřící prvek), jako je kalorimetr teplo nereguluje, ale měří..

  Vložil Jarda_, 18. Říjen 2018 - 8:45

  Jen technicka: Termostaticky ventil a termostaticka hlavice jsou 2 ruzne veci. Ta prvni muze fungovat i bez hlavice.

  Jinak v jednom BD mame termohlavice (mely by mit omezovac nastaveni rekneme na max. 21°C) v sutereno v susarne a IRTN mereni tam neni, komu by se take predepsala uhrada, ze?

  Panuje ovsem nazor, ze pan predseda, ktery bydli nad susarnou si tam chodi zvysovat teplotu, aby mel vyhrivanou podlahu. Asi jde o vtip, ale jen na doplneni, k cemu to pak vede.

  Vložil jam2 (bez ověření), 26. Leden 2019 - 22:54

  Tak jako všude jinde: protože nejde o měřidla, ale pouze o poměrové indikátory (některé – resp. všechny – přestávají indikovat „spotřebu tepla“ v místnosti, sníží-li se teplota média v radiátoru pod 35oC), a to i v průběhu mrazivého dne několikrát, záleží zajisté na regulaci termostatickou hlavicí a potřebě „tepelné pohody“ obyvatel bytu, při nastavení ekvitermní křivky vytápění domu a časových pásem omezené spotřeby (v noci, v poledne). Spotřeba tepla (počet dílků v indikátoru) v prostorách bytu se pak opravdu přepočítává z celkové skutečné spotřeby tepla na patě domu podle koeficientů (ponecháváme na smluvním dodavateli, který je certifikovaným rozpočitatelem) a spotřeba mimo indikaci se dopočítává všem vlastníkům podle podílu – u nás to byly radiátory na chodbách, než jsem před léty v suterénu všechny odstavil na přívodu tepla. A je klid, nikomu není na chodbách zima a nikdo nezávidí, že ve druhém vchodě je „to“ v pohodě a „u nás“ pořád naplno… předseda

  Vložil ELMH (bez ověření), 15. Říjen 2018 - 9:00

  povinnost není

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".