Termohlavice

Vložil kvik, 24. Září 2017 - 18:59 ::

Kdo má povinnost osadit termohlavice na radiátozy? Vlastník bytu,nebo Svj?
Děkuji,prosím jen přínosné informace.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vladimir B., 25. Září 2017 - 16:22

  JaVa píše o povinnosti osazování těles UT termoregulačními ventily. Takový pojem není v instalaterkém segmentu znám. Může autor JaVa podat vysvětlení co podle něho je TH a TmrV ?

  Vložil JaVa, 25. Září 2017 - 18:53

  Pro „Vladimír B“. Omlouvám se zřejmě máte pravdu, měl jsem asi uvést termostatické(ka­palinové)regu­lační ventily,ale i topenáři je někdy nazývají termoregulačními: http://www.eshop-koupelny-topeni.cz/…moregulacni/

  Termostatický(ter­moregulační) ventil: https://www.koupelny-radiatory.cz/…il-1–2-primy

  ,se dá osadit hlavicí ruční:

  https://www.akoupelnyatopeni.cz/…002–013g5002

  Nebo hlavicí termostatickou:

  https://www.akoupelnyatopeni.cz/…054–013g5054

  JaVa

  Vložil JaVa, 25. Září 2017 - 9:19

  Jak je níže uvedeno,zákonem uložená povinnost se vztahuje pouze na osazení otopných těles termoregulačními ventily.O povinné montáži termoregulačních hlavic se zde nepíše.Tudíž toto další zařízení, je možno na radiátorv namontovat,ale pouze se souhlasem všech vlastníků jednotek a vždy stejného typu!Jakým způsobem budou náklady na termohlavice hrazeny, rozhodne shromáždění vlastníků.

  Cituji z jiných zdrojů:

  Základním dokumentem pro stanovení povinnosti regulace teploty vnitřního prostředí je Zák. č.406/2000 Sb. ve svém novelizovaném znění pod číslem 406/2006, kde se v §6, odst.9 hovoří, že vlastník nebo provozovatel zařízení na rozvod tepelné energie je povinen u nově zřizovaných nebo změn dokončených (tzn. rekonstrukcí) zajistit minimální účinnosti užití energií a vybavení rozvodů regulačními prvky.Navazujícím předpisem je Vyhl.č.194/2007 Sb., (nahrazuje bývalou vyhl.č.152/2001), kde se v §6, odst.1 hovoří o tom, jakým způsobem se zajišťuje regulace vytápění v bytových a nebytových budovách, a pod písm. c) je zmíněná možnost instalace individuálního regulačního zařízení reagujícím na změny teplot a tepelné zisky, což právě termoregulační ventily umí. Ale není to jediný možný způsob, takže pokud regulaci vlastník zajistí jiným způsobem (uvedeným pod písm. a), b) nebo d)), tak povinnost také splní. Ale instalace TRV je nejrozšířenější a tudíž nejznámější.

  JaVa

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".