Terasa

Vložil Eliot (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 15:55 ::

Dobrý den,bydlíme v cinzovnim dome Svj a chtěli bychom si vystavět terasu. Byla by směrem do zahrady,dům je do tvaru U a byla by v tom „účku“ schovaná. Bohuzel tam ma ale soused okno do koupelny,ktere je tedy porad zatazene,a nás by zajímalo,jakou vzdálenost od okna musíme dodržet a kolik hlasu spoluvlastníku domu musíme mit?! Dekuji

  • 100%

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Ráchel (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 20:02

Vzdálenost: kolik Vám dovolí soused.

Hlasů: 100 %

Vložil Jan77 (bez ověření), 12. Srpen 2017 - 8:03

Nepředpokládám , že tazatel vlastní výlučně pozemek pro terasu, pro získání souhlasu by tedy měl přijít také s dobrou (finanční) nabídkou ostatním spoluvlastníkům.

Vložil VN (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 19:45

že to není až tak jednoduché si v bytovém domě , kde jste jeden ze spoluvlastníků postavit terasu. Měníte tudíž vymezení domu , přibude vám tam jeden prostor. A to musí schválit 100 % vlastníků. Ono to totiž není až tak jednoduché. Kdo bude vlastníkem terasy ? Kdo jí bude udržovat ? Kdo tuto údržbu bude financovat ? Kdo bude financovat , když díky nekvalitně provedené terase dojde k poškození prostorů pod terasou ? Toto všechno je třeba promyslet.

Vložil Misme, 12. Srpen 2017 - 10:11

Dovolím si přípěvku VN dodat, že konečné slovo bude mít pravděpodobně stavební úřad. Kromě toho může mít připomínky architekt, památkáři, ochránci čehokoliv…

Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Srpen 2017 - 15:18

zajímat souhlas 100% vlastníků domu a dotčeného pozemku respektive dohoda o výstavbě. Dále bude vyžadovat projekt od oprávněného subjektu. Součástí projektu jsou i vyjádření správců sítí a dalších oprávněných subjektů (hygiena, hasiči a pod.).

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".