teplota v chodbě bytového domu

Vložil ikenka, 20. Únor 2018 - 7:52 ::

Dobrý den, prosím kdo mi poradí. Bydlíme ve zvýšeném přízemí bytovky – zděná zateplená polystyrénem. jsou vyměněna všechny okna . Dveře jsme nechali původní, že dřevěné budou dobré no ale je to hrozné , táhně přes ně, netěsní, na chodbě u vstupních dveří je hrozná zima. Hned u dveří máme pokoj a ta zeď je úplně studená a tím pádem v pokoji máme taky studeno . Topíme na cca 22 – 23 stupňů ale ten pokoj je opravdu dost studený. Když jsem se ptala stav.dozoru proč se nevymění i dveře říkal, že bychom si to museli odsouhlasit , ale že už teplo budeme mít protože je zateplen celý barák. Já musím topit skoro naplno abych aspoň v pokjiku měla nějak teplo. Dala jsem teploměr do rohu ke stěně, která sousedí s venkovní chodbou , zatopila skoro na plno topení a naměřila jsem v tom místě teplotu 16 C i když v pokoji byla 22 C. Když zatesníme venkovní dveře tak zase se nedají pořádně dovírat. Ale i tak tam fučí. Nevím zda by nebyly lepší dveře plastové tyto jsou opravdu hrozně tenké ale původní předseda říkal že jsou výborné protože jsou dřevěné- sám je dával dělat kdysi. Mám nárok se nějak bránit? i když už máme zatepleno cca 2 roky? Když byl u nás ve vchodě před zateplením jeden pán, který pracoval pro firmu co nám dělala projekt tak říkal, že by se měla zateplit i ta stěna ve vchodě když tam nejsou radiátory – něco měřil. Ale to nedoporučil zase stavební dozor, že se to už nedělá. Jsem zoufalá, protože nám přes tu stěnu dost aj fouká já to cítím. Naměřila jsem na chodbě teplotu 10–11 C. Budu ráda za každou radu jak se a na koho obráti. Děkuji I

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 22. Únor 2018 - 21:47

  „Když jsem se ptala stav.dozoru proč se nevymění i dveře říkal, že bychom si to museli odsouhlasit“
  Má pravdu, jste ve výboru a měla byste znát normy s SVJ související. Nikdo cizí vám tam nemá co vyměňovat, barák je vlastníků. Co si neodhlasujete, neuděláte tak nemáte. Že tam táhne jste věděli. Vyměňte dveře a máte pokoj a nemusíte ani v chodbě topit, tam postačí 10°.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Únor 2018 - 16:22

  Pokud nejsou styčné plochy rovné lze je opravit. Vše jde když se chce. Určitě bych je neměnil za plastové pokud je vstupní stana situována na jih nebo západ. V současných novostavbách není luxus paneláků, které mají z dob socíku topná tělesa na chodbách a taky fungují. Zlepšit tepelnou pohodu jde dvěma cestami. Vnitřním nebo vnějším zateplením. To vnější musí vlastníci odsouhlasit a zpravidla si jej musí fínancovat ten v jehož prospěch se provádí. Nejedná se o horentní sumy.

  Vložil efwfw (bez ověření), 20. Únor 2018 - 18:39

  Vyměnit výbor a pak dveře

  Vložil janica, 20. Únor 2018 - 10:30

  Je to divné, že v projektu jste neměli výměnu vstupních dveří, když jste zateplovali. To asi předseda nepostál u dveří, jinak by věděl, že tam fučí. Nevím ale, proč se ptáte stavebního dozoru, když na stavbu dohlížel někdo z výboru (předseda?). Když už jste se stavebním dozorem mluvila, tak jste se měla zeptat, co se teda dělá, aby stěna nepromrzala. Pokud by byl dobrý stavební dozor, tak doporučí určité změny, které třebas nebyly v projektu. Ale pak záleží na investorovi. Stavební firmy se vícepracím vůbec nebrání. My jsme taky např. zateplovali strop vstupu, nad kterým jsou byty a není tam radiátor.

  Vložil a (bez ověření), 20. Únor 2018 - 8:10

  Dělat zateplení domu a nechat původní dveře…, k tomu není co říct. Co chcete poradit? Je potřeba vyměnit dveře, to by snad měl vědět i předseda, pokud myslí normálně. Co do toho mícháte nějaký stavební dozor? Ten nebude dohlížet na vaše dveře, jak těsní nebo netěsní.

  Vložil ikenka, 20. Únor 2018 - 11:25

  jenomže předseda je žena a já jsem taky ve výboru a jaksi tomu nerozumím , tak jsem spoléhala, že se domluvím ze stav.dozorem – je to zaměstnanec bytové správy co nám dělá správu domu a opravy. Mám ještě nějakou šanci „vybojovat“ nové dveře i když nevím jestli s tím někdo bude souhlasit jsou to peníze všech ale jak zmiňujete se dveře měli vyměnit už při zateplení, ale to bývalý předseda všechny přesvědčil, že tyto dřevěné jsou výborné… Máme dvoje dveře proti sobě na dvůr i na venek před barák oboje jsou jak s papíru

  Vložil radka222222 (bez ověření), 20. Únor 2018 - 11:39

  jste ve výboru, když tomu nerozumíte?

  Vložil ikenka, 20. Únor 2018 - 12:38

  jsem ve výboru – je pravda že tam chybí chlap ,ale bohužel to nechce nikdo dělat a všemu se rozumět nedá a proto se na tomto webu doptávám I

  Vložil janica, 20. Únor 2018 - 21:17

  Paní ikenko. Nevím, jestli jste už pracovala v předchozím výboru nebo jste nově zvolená. Co byste měla udělat? Jestli je v chodbě taková zima, jak popisujete (určitě jste změřila teplotu), tak to začněte řešit ve výboru. Nechte si jako výbor udělat cenovou nabídku dveří a projednejte to na shromáždění. Důvod ale nesmí být ten, že vám je v bytě zima. Samozřejmě, že nemusíte všemu rozumět, ale je nutné se zeptat, najít informace na internetu a začít řešit. A těch výtek si nevšímejte.

  Vložil Jdoucíkolem (bez ověření), 20. Únor 2018 - 14:23

  Ikenko, z radky2222 si nic nedělejte. Pobírá plat na finančním úřadu a tak všemu rozumí.

  Vložil JaVa, 20. Únor 2018 - 14:18

  Tento příspěvek, je na tomto portálu již od roku 2007.Vy sama jste zde přihlášena již více než 8 let.Tak si ho zkuste pročíst!Co vlastně v tom výboru děláte,když dle Vašeho tvrzení,:„Bytová správa, co nám dělá správu domu a opravy.“,vše za vás řeší externí správce.Víte vůbec o tom,že se své odpovědnosti za správu domu a pozemku, najmutím smluvního správce nezbavíte?

  https://pravniradce.ihned.cz/…tniho-zakona

  Hezký zbytek dne.JaVa

  Vložil Hrubý (bez ověření), 20. Únor 2018 - 14:43

  JaVa,

  s tím odkazem jste opět vedle. V odkazovaném článku se řeší trestněprávní odpovědnost statutárních orgánů obchodních společností, což je skutečně trochu něco jiného než obecná odpovědnost členů statutárních orgánů za škody způsobené právnické osobě porušením péče řádného hospodáře dle § 159 NOZ, která by se na tazatelku vztahovala.

  Vložil radka222222 (bez ověření), 20. Únor 2018 - 13:53

  ve výboru nechybí chlap, chybí tam někdo, kdo tomu rozumí. všemu se rozumět nedá, ale vzhledem k tomu, že jste ve výboru dobrovolně, tak deklarujete, že jste na dostatečné odborné úrovni a taky zodpovídáte (vy osobně) za případné škody. proto se ptám, proč tam jste, když tomu nerozumíte. ne stavařině, ale očividně vůbec tomu, co je vaší povinností, právem, a to máte „pod palcem“ majetek jiných lidí.

  Vložil ikenka, 20. Únor 2018 - 14:00

  čemu nerozumím to se dozvím snad na tomto webu – jinak čemu rozumím to se neptám

  Vložil Lukavská (bez ověření), 20. Únor 2018 - 14:39

  Ikenko…

  Vy – člen výboru – lovíte informace zde na portálu, místo toho, abyste se seznámila se svými právy a povinnostmi v NOZ?

  A ještě si stěžujete, že Vám fouká na nožičky?

  Pobavila jste mně při odpolední kávě – to nečíst na vlastní oči, tak tomu neuvěřím.

  Vložil ikenka, 20. Únor 2018 - 15:26

  co nečíst? jste někde jinde …

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".