Tepelná čerpadla

Vložil zvědavý majitel bytu (bez ověření), 12. Červenec 2017 - 15:55 ::

Prosím kteréhokoliv člena SVBJ, který má zkučenosti s tepelnými čerpadly, kterými se zajišťuje teplo a teplá voda pro bytový dům. Dům je o 16 bytových jednotkách. Spíše než technické parametry mě zajímá, zda úspora je skutečné taková, jak jsem se dočetl v prospektech (náklady na Gjoul 250–300kč,úspora až 40%, návratnost 5–7 let). Najde se někdo, který s tímto druhem vytápění má zkušenosti a je ochoten se o ně podělit?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavlina Vecerova, 14. Červenec 2017 - 12:07

  Dobrý den, pokud budete chtít reference a kontakty na domy, kde je tepelne cerpadlo naistalovano, napiště mi prosiím email. S pozdrasvem, Pavlína Večeřová

  Vložil Jan Čigaš (bez ověření), 13. Leden 2018 - 18:01

  Dobrý den ,prosil bych info k instalaci TČ v bytovém domě ,konkrétně 63 bj . Jaké jsou zkušenosti ,prosil bych i kontakt jak uvádíte . Děkuji p. Večeřová

  Vložil Zdeňka KADLČÍKOVÁ, 7. Říjen 2017 - 21:12

  Dobrý den,
  našla jsem váš odkaz. Naše SVJ uvažuje o zřízení vlastní kotelny s tepelným čerpadlem a záložními plyn.kotly. Mohla bych Vás poprosit o kontakt na zmíněné domy, kde už takto topí?
  Děkuji. Kadlčíková/bo­sorka@seznam.cz/

  Vložil Nortonik, 13. Červenec 2017 - 7:39

  TČ máme v panelovém domě již třetím rokem a jsme maximálně spokojeni. Pokud budete mít zájem o více informací, napište na email.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 12. Červenec 2017 - 21:21

  Je třeba kontaktovat některé dodavatele vyžádat si reference a navštívit dům s instalací TČ v topném opbdobí a požádat o prohlídku. Např. http://www.mtenergo.cz/…ovych-domech TČ, která berou energii ze vzduchu musí v topném období topit i elektřinou /jejíž spolehlivost dodávek po likvidaci uhlí a jádra v EÚ je ve hvězdách/. TČ beroucí energii z vody je nejlepší řešení pro každého kdo bydlí u nějaké vodní nádrže. Zemní kolektor vyžaduje značnou plochu a vrty rády zamrzají (po vyčerpání zemní energie). Zemní teplo však má lepší topný faktor než vzduch. Ne každý ovšem má k dispozici u paneláku pozemek. O ceně pořízení nemluvě. Osobně bych šel do kaskády 48 kWh kondenzačních kotlů. Plyn doufám od Putina dojde spolehlivěji než ekoelektřina z větrníků a fotovoltaiky i za 20 let.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".