SVJ založené ze zákona, blokace dle § 1198

Vložil Martin (bez ověření), 27. Březen 2014 - 14:26 ::

Dobrý den,

možná už to tu je vyřešené v tom případě se omlouvám, ale diskuze je trochu nepřehledná a to co jsem zde zatím našel neposkytuje jednoznačnou odpoveď, spíše naopak se zde vyskytují 2 úplně odlišné možnosti. Chtěl jsem se zeptat, jestli v případě, že SVJ vzniklo ze zákona podle § 9 odst. 3 ZoVB a není tedy zapsáno do rejstříku SVJ bude katastr nemovitostí blokovat zápis vlastnického práva podle § 1198 NOZ. A popř. jestli je nějakým způsobem a případně jakým nutné prokazovat vznik takovéhoto SVJ na KN. Bohužel ani pokyn č. 44 k tomu nic zásadního neuvádí, pouze jsem z něj pochopil, že pokud dochází k převodu jednotky od původního vlastníka budovy, tak není třeba vznik SVJ prokazovat, ale co u dalších převodů od jednotlivých vlastníků jednotek? Kdyby k tomu měl někdo nějaké závazné stanovisko nebo názor uznávaného odborníka byl bych velice vděčen.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Petr82 (bez ověření), 1. Červen 2016 - 16:48

    Dobry den,

    dobry dotaz. Dozvedel jste se neco?

    Diky,

    Petr

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".