SVJ-společné prostory

Vložil tazatel78, 8. Duben 2021 - 20:42 ::

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda potřebuji souhlas 100% vlastníků k umístění vozíku pro mou mámu pod schody v přízemí? Jsme SVJ s 15 byty, krom 2 bytových jednotek všichni emailem souhlasí s umístěním. Vozík nebrání ničemu a nikomu (včetně únikových cest a pod.) jsme bez výtahu, moje máma bude mít tento vozík max na 1 rok. Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Užíval (bez ověření), 10. Duben 2021 - 8:02

  Nepíšete, zda požadujete užívání společných prostor domu za úplatu nebo bezplatné.

  Vložil tazatel78, 10. Duben 2021 - 11:12

  Zatim bezuplatne.. drive tam staly kocarky a nikdo s tim nemel problem, nikdo to neresil.

  Vložil Taky Člen (bez ověření), 10. Duben 2021 - 7:59

  Společné prostory se využívají k tomu účelu, ke kterému jsou určeny ve stavební dokumentaci a PV, pokud se spoluvlastníci nedohodnou na jejich jiném využití.

  Prohlášení vlastníka

  § 1166

  (1) Při rozdělení práva k nemovité věci na vlastnické právo k jednotkám se uvedou alespoň

  1. pojmenování a označení jednotlivých bytů alespoň číslem a umístěním s určením účelu užívání,
  2. určení a popis společných částí se zřetelem k jejich stavební, technické nebo uživatelské povaze a s případným určením, které z nich jsou vyhrazeny k výlučnému užívání vlastníku určité jednotky,
  Vložil Tomol (bez ověření), 8. Duben 2021 - 22:15

  Udělal jste sice dobře že jste sousedy informoval, ale nebylo to nutné. Jestli umístění ve spol. prostorech nebrání v únikové cestě, tak tam být může. Pokud by se ozvali další vlastníci, že chtěji prostor využít jinak pak se musíte nějak domluvit. Zvlášť ve vašem případě snad všichni pochopí důvody a jediné co bych se bál je jeho zcizení.

  Vložil tazatel78, 9. Duben 2021 - 15:12

  Dve bytove jednotky vozik nechteji povolit. Jelikoz se jedna o spolecny prostor, tedy i jejich, maji pravo na to pozadovat odstraneni voziku? Proste s tim nesouhlasi..

  Vložil Justitianus, 10. Duben 2021 - 6:11

  Na dva neouhlasící vlastníky jednotek se můžete vykašlat. Jsou nejspíš v menšině (jen dva z 15 bytů). Pokud to budou chtít i přesto řešit, mají možnost požádat SVJ o zařazení této otázky na program nejbližšího shromáždění. Rozhodnutí shromáždění bude pak závazné pro všechny současné vlastníky jednotek.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".