SVJ a vyberove rizeni na dodavatele

Vložil Veru.S, 10. Srpen 2017 - 15:44 ::

Dobry den, jsme SVJ o 6ti bytovych jednotkach. Vetsinovy podil 51% vlastni mesto, 49% ostatni 3 vlastnici. Planujeme zatepleni a opravu domu. Oslovili jsme tri dodavatele a na shromazdeni byl dodavatel vybran, ucasten byl i zastupce mesta, ktery take souhlasil. Bohuzel zpetne prisla z mesta informace, ze jeji zastupce nemel plnou moc hlasovat. Odmitli podepsat prezencni listinu a zapis z predesleho shromazdeni a hlasovani je tedy neplatne. Nyni chce mesto opakovat vyberove rizeni, aby probehlo v souladu se zakonem o verejnych zakazkach. Spada v tomto pripade SVJ pod tento zakon a je nutne se jim ridit? Dalsim problemem je uver ve vysi pres 1mil kc. Uver je bez zastavy majetku, nebudou se navysovat platby do fondu oprav, protoze jiz nyni platime 30kc/m2. Mestu nestaci schvaleni Rady mesta, ale ta ho doporucila k projednani Zastupitelstvu mesta. Je tento postup spravny? Predem dekuji za odpoved

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Srpen 2017 - 14:57

  Přehlasuje Vás kdykoliv bude chtít a výběrové řízení si dělá sám pro sebe. SVJ jej nepotřebuje, město ano. Každou finanční smlouvu města musí schválit Zastupitelstvo. Vše co popisujete je důsledkem většinového vlastnictví města. Buď byt prodejte a odstěhujte se nebo to musíte strpět. Není ovšem pravdou, že hlasování je neplatné. Platné je a to, že si město nezajistilo účast na shromáždění je jen jeho věc. Ovšem dík 51% nejste usnášeníschopní. Zápis ze shromáždění by měl být tedy proveden, shromáždění platně proběhlo, pouze nebylo usnášeníschopné, protože nemělo ve Vašich stanovách požadovanou účast.

  Vložil VN (bez ověření), 10. Srpen 2017 - 16:33

  před nedávnem řešilo. Zkuste hledat. Jinak to , co popisujete je celkem obvyklé. Na radnicích pracují totální amatéři. Proto já to řeším tak , že pošlu před schůzí podklady na magistrát a napíšu jim k tomu poznámku , že chci , aby zástupce města byl vybaven plnou mocí na hlasování. Jinak prezenční listinu měli podepsat při shromáždění , zápis z jednání podepisovat nemusí. To o zákonu o veřejných zakázkách je pravdivé. Bohužel.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".