Stavební úpravy společných prostor k soukromému účelu.

Vložil Emma (bez ověření), 5. Srpen 2018 - 14:04 ::

Dobrý den, jsme SVJ, malý dům o osmi bj. Bohužel máme zde jednoho vlastníka, který nerozumí pojmu společný majetek. Několikrát provedl zásah do fasády, v suterénu jsou rozbité zdi po jeho rekonstrukci bytu a sklepa před lety. Na výzvy k zapravení nereaguje. Nikoho se na nic neptá, nic neoznamuje. Teď si chce skrz nosnou zeď prorazit dveře do svého sklepa bez stavebního povolení. Vím, že povolení mít musí a rozhodně ho to nenecháme dělat bez. Chtěla bych ale vědět, zda musí mít stoprocentní souhlas ostatních vlastníků nebo mu stačí většina. A mohu v rámci stavebního řízení vyslovit nesouhlas bez pádného důvodu? S tím souvidí další věc. Tento soused si veškeré stavební úpravy dělá svépomocí, hlavně po večerech a pozdních odpoledních, nezřídka i v noci. Není možné ho přimět, aby po sobě uklidil. Když rekonstruoval byt a dělal kotelnu ze sklepa, trvalo mu to skoro rok. Téměř celou tu dobu jsme chodili v suti a poslouchali o víkendech a večerech rámus. Zajímalo by mě proto, jak to chodí v jiných bytových domech. Máte nějaká pravidla pro provádění stavebních úprav? Vím, že někde funguje jakási oznamovací „povinnost“ od kdy do kdy bude práce prováděna, někde mají ve stanovách vyloženě ohraničenou denní dobu, kdy můžou být prováděny hlučné práce atd. Děkuji

  • zřejmě dobrý oddíl

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 7. Srpen 2018 - 14:01

Zásah do společných prostor vyžaduje souhlas všech. Jste účastníkem stavebního řízení a máte právo vznášet námitky. Problém je pokud bude stavbu provádět bez povolení.

Vložil Jacek, 5. Srpen 2018 - 14:21

Paní Emmo, na portál nelze zavěsit objemný a dost dobře zpracovaný postup a metodiku při činnostech, které popisujete. Pokud mně postnete svůj e-mail, zašlu.

J.

Vložil +++ (bez ověření), 5. Srpen 2018 - 14:07

„dělal kotelnu ze sklepa“

Měl stavební povolení na změnu vytápění?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".