STANIOVY SVJ

Vložil Eva (bez ověření), 18. Červenec 2013 - 8:38 ::

Může mi tady někdo poradit,kde najdu nějaké stanovy SVJ Bratří Žůrků-potřebuji zjistit,co patří do společných prostor.Dcera má byt,nad ní je terasa,kde je špatná izolace a již 2roky zatéká,na stěně v jejím bytě po letošních deštích se vytvořila dokonce plíseň(terasa údajně nepatří do spol.prostor)­.Řešila to dohodou,bohuželse k tomu majitel staví negativně.Může někdo poradit?Díky Eva

  • prohlášení vlastníka
  • zatékání

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Jandus (bez ověření), 18. Červenec 2013 - 18:00

Prakticky vzato, soukromá může být na terase snad jen povrchová dlažba. Terasa je jako celek stavební součástí domu a tedy společným majetkem.

Vložil stanovy (bez ověření), 18. Červenec 2013 - 9:58

Zeptejte se u vašeho správce, měl by je mít.

Vložil Zdenek 22, 18. Červenec 2013 - 8:48

Stanovy byste měl dohledat ve sbírce listin při OR (pokud je tam ovšem Váš výbor uložil) nebo u Vašeho výboru. Mimochodem, tento dokument by měl být každému členu SVJ kdykoliv dostupný.

Společné části domu jsou součástí prohlášení vlastníka a to je k dispozici na KN (a pochopitelně také by to měl Váš výbor každému zpřístupnit).

Vložil Petr, 18. Červenec 2013 - 13:08

Zde v diskusi můžete najít vlákna na podobné téma soužití. Hluk v bytě, vytopený byt sousedem a pod. Nejvyšším orgánem SVJ je shromáždění. Řešte to tam. Obraťte se na výbor. Ve stanovách máte v tomto ohledu asi to, co je ve vzorových. Jsou myslím dva typy vzorových stanov, dle roku vydání (poslední verze je zde na portále). Na stanovy se můžete zeptat i souseda. Je pozdě shánět se po stanovách po tak dlouhé době. Ale ty to zřejmě nevyřeší. Ve stanovách bývá uvedeno, že se vlastník zdrží jednání, které poškozuje ostatní v domě: "e) zdržet se jednání, jímž by zasahoval do práva ostatních členů společenství;

  1. odstranit na svůj náklad závady a poškození, které na jiných jednotkách nebo na společných částech domu způsobil sám nebo ti, kteří s ním jednotku užívají"

Nutno sehnat soudního znalce, který potvrdí, že plíseň je způsobena terasou nad bytem. Společné prostory jsou skutečně uvedeny v Prohlášení vlastníka, a to by mělo na katastru být.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".