správa SVJ pomocí SW SSB2000

Vložil Miroslav Potůček, 28. Květen 2008 - 14:24 ::

Pro nově vznikající SVJ ( 6 byt. jednotek )hledám mezi Vámi podporu a osobní zkušenosti pro správu domu a vedení účetnictví s programem SSB 2000.
Vznik SVJ předpokládám někdy na přelomu 9/08 a 10/08 , nyní stojíme před rozhodnutím, zda správu přenechat bývalému majiteli bytů ( SBD za 165,-Kč/měsíc/byt ),nebo se do správy pustit pomocí výše uvedeného SW sám.
Chci touto cestou velmi poděkovat všem respondentům, kteří jsou vždy velmi ochotni pomoci všem začínajícim a někdy také tápajícím.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Petr Pajer (bez ověření), 2. Květen 2019 - 16:14

    Vážený pane Potůčku, pokud se stále ještě rozhodujete, zde jsou naše zkušenosti – program jsme si zakoupili a nejsme s ním moc spokojení, předně neexistuje aktuální dokumentace (nápovědy), máte se ale možnost seznámit s programem prostřednictvím placeného e-learningu, ve kterém se nedozvíte o mnoho více, než z neaktuální nápovědy. Další možností je placené školení nebo placená podpora. Program nedokáže rozdělit částku podle podílů (chyba v součtu činí i 30 Kč, excel to zvládá s chybou 0,01 Kč. Místo intuitivnosti si koupíte program, který bude mít plno uživatelského nepohodlí (např. musíte zadávat nuly v datech 1.1. nelze zadat, budete se muset vracet do devadesátých let a psát 01.01. a „neochotnou“ podporu. Klávesové zkratky jsou používané zřídka a na praktické věci např. uložení dokladu „to na enter neslyší“, ale musíte se proklikat k tlačítku OK, popř. použít myš, což zdržuje při práci. Naše počáteční nadšení bralo velmi rychle za své, po zkušenostech s vývojáři jiných softwarů, kdy stačí zavolat a je vyřešeno, si zde budete připadat jak otravný hmyz. Nedoporučujeme!

    Vložil petrJ (bez ověření), 28. Květen 2008 - 21:40

    Nepopisujete sice rozsah vašich potřeb, ale vzhledem k počtu 6 bytových jednotek považuji jakýkoliv sw za vyhozené peníze. Na tuto „správu“ stačí i obyčejná tabulka v excelu. Zkoumal jsem ze stejného důvodu každý sw pro správu, který se mi dostal do ruky po dobu několika let, ale všechny byly drahé v porovnání k našim potřebám a nepředčili jednoduchost tabulky xls. Vzhledem k vašemu počtu bych spíše volil z důvodu množství práce externího dodavatele, který zajistí nejenom správu, agendu služeb a účetnictví, ale na druhou stranu, pokud to někoho bude bavit a bude na to mít čas, tak je to zajímavé téma na dlouhé večery (vlastní zkušenost). Pouze mě zaráží uvedená cena 165 Kč za měsíc. U nás (v Pardubicích) se ceny pohybují od 80 Kč do 120 Kč, kdy za 80 je k dispozici dostačující standard a za 120 takřka luxusní služby typu „o nic se nestarej“. Petr J.

    Vložil Miroslav Potůček, 29. Květen 2008 - 7:33

    Miroslav Potůček Důvod, proč se zajímám o správu této malé bytovky,je následující: Bydlím zde již asi 15 let a za celou tuto dobu jsem od SBD v podstatě nic nepotřeboval ( abych jim ale nekřivdil, tak jednou za rok nám udělají předpis záloh na příští rok, pak následuje vyúčtování minulého roku,toť vše).Samozřejmě ekononické operace během roku provádí. Správní polatek ve výši 165,–Kč se Vám zdá být vysoký?? Mě také , ale protože nemám z koho vybírat, tak jen každým rokem při zvýšení si trošku zanadávám a nic jiného.Teď při převodu bytů do vlastnictvý nám samozřejmě správu okamžitě SBD nabýdlo za stejnou cenu 165,–Kč,podmínkou je zůstat členama družstva a s možností jednou ročně tento poplatek při změně ekonomické situace bla,bla bla minimálně o 10Kč zvednout). A to už jsem si řekl: tak už dost!!! Pokusím se do tajů účetnictví proniknout, nebo zadat vyúčtování externistovi a správu domu zvádnout vlastníma silama. Když už hovořím o té správě domu, tak je pravda, že SBD hlídalo všechny možné revize,kominíka, plynaře atd.Protože jsem zde i kotelníkem a jsem technicky zdatný, tak na opravy kotelny jsem servisáka potřeboval jen tehdy, šlo li o zásah do rozvodů jak plynu, tak i třeba topného média. Opravy domu, jakou např.byla rozsáhlá rekonstrukce střechy, pak střechy kotelny,aktuálně i rekonstrukce kotelny, výměna oken v bytech, výměna vchodových dveří,výměna chodbových okýnek a bůh ví co ještě, tak toto si vše zařizuji sám. Vždy oslovím několik firem, ty udělají nabídky a pak dodavatele vybereme. SBD se dokonce po první větší akci, což byla rekontrukce střechy, cítilo dotčeno, proč jsem jim o tom neřekl,oni že mají již stálého a osvědčeného dodavatele bla,bla bla…No abych to zkrátil, v podstatě je pro tyto akce vůbec nepotřebuji. Jen pro zajímavost, nyní budeme ukončovat výběrové řízení na rekonstrukci kotelny (kotle s kondenzační technologií ), a ve fázi rozpracování nabídek je zateplení pláště budovy. Závěrem snad jen, že správy domu se nebojím ( v podstatě ji již mnoho let vykonávám ), trochu mám obavy z účetnictvý. Učím se v programu SSB 2000, souběžně pracuji v xls. tabulkách od p.Klainové, včera jsem si nechl poslat ten její dodatek, tak pak se rozhodnu, v čem to účto povedeme (protože mám v tom podvojném účtu zatím trochu hokej, ale v baráku máme jednu účetní, snad to dáme společně nějak dohromady).

    Vložil Anonymous 2 (bez ověření), 28. Květen 2008 - 18:10

    Jestli mohu poradit najděte si v hledáčku KLAIEX 4 pro Vašich 6 bytů ideální program, vč. rozpočtu, jednotlivých účtů cena 250,– dáte do nákladů

    Vložil Miroslav Potůček, 29. Květen 2008 - 7:54

    Miroslav Potůček Tyto xls tabulky od Ing. Klainové již mám a pracuji v nich a souběžně se pokouším poprat s programem SSB 2000.Včera jsem objednal tu její ekonomickou agendu a hyn sa ukáže, pro co se rozhodnu. Porfesionální program a technická podpora výrobce programu je především důležitá proto, že pomocí uprade zapracovávají do svého SW všechny legislativní novinky, hlídají změny v zákonech atd. Sám to určitě vnímáte stejně jako já, jaký je v dnešní době v tom našem zákonodárství pro obyčejného občana chaos a zmatek,sledovat toto mraveniště je takřka nad lidské síly a mě osobně je to proti srsti. Radši pudu kopat celý den do vinohradu a mám čistou hlavu, protože stejnak při nástupu nové vládní garnitury bude zase všechno jinak. Tak snad jen z tohoto důvodu by stálo za uvážení, zda pořídit nějaký profesionální SW.

    Vložil Tonda (bez ověření), 31. Květen 2008 - 2:02

    Program SSB2000 lze do 10 jednotek (bytů a nebytů) používat zcela zdarma (viz poznámky na webu výrobce na stránce Ceník – pod tabulkou).

    Vložil Miroslav Potůček, 31. Květen 2008 - 20:52

    Mirapo To máte pravdu, správa jednotek ( do deseti )je opravdu neomezena a zdarma, omezení je však v tom, že chcete-li pomocí tohoto SW vést i účetnictví, tak se musí přídavný modul účetnictví ( ssbfin) zaregistrovat, jeho funkčnost je omezena na 31 dní a pak se zamkne.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".