Správa domu dle NOZ

Vložil Rich (bez ověření), 5. Leden 2014 - 17:14 ::

Není mi jasný význam první věty v § 1189, odst. 1, že Správa domu ( tj. SVJ dle § 1194, odst. 1) zahrnuje vše co nenáleží vlastníku jednotky. Je-li tedy celý dům rozdělen na jednotky dle NOZ ( = byt včetně podílu na spol. částech) nebo dle ZoVB ( = byt + spol. části v podílovém spoluvlastnictví), pak správce (= SVJ) vlastně nemá co spravovat. Není mi rovněž jasné jaký je rozdíl mezi tím, že spol. části jsou v podílovém spoluvlastnictví (§ 8, odst. 1, ZoVB) a tím, že k bytu patří podíl na spol. částech ( § 1159, NOZ).

  • Nový Občanský zákoník
  • SVJ(2000) x SVJ(2012)

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Kolemjdoucí 2 (bez ověření), 5. Leden 2014 - 19:22

Správa domu zahrnuje vše co nenáleží vlastníku jednotky – rozumím tomu tak, že se jedná o vše ze správy domu k čemu vlastník není sám oprávněn, o čem vlastník nerozhoduje sám tj. správa společných částí.

Vložil jkl (bez ověření), 5. Leden 2014 - 18:06

Že část Bytové spoluvlastnictví NOZ není dobře napsaná se tu píše opakovaně. Ostatně osobně ji tvořil jistý profesor z Plzně. A Vy to právní moudro jenom rozšlapáváte. :-))

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".