společné prostory-zamykání

Vložil Ribanna, 11. Srpen 2018 - 9:06 ::

Ve sklepě máme společnou místnost-bývalá sušárna,od které mají všichni majitelé klíče a ukládají do ní věci-kola,kočárky atd.Tato místnost se zamyká.Na stejné chodbě je i zadní východ z domu-zevnitř klika,zvenku koule. V poslední době někdo v noci chodí a oboje dveře otvírá dokořán.ve stanovách o takové možnosti není nic psané. Má výbor nějaké možnosti jak tomu zabránit?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil AsiTak, 15. Srpen 2018 - 9:30

  Doporučuji u zadního vchodu vyměnit vložku zámku, dveře zamknout a klíč uložit u výboru. Jinak pro úložiště je užitečný vydat provozní řád, obsahující:

  1. kdo, co na jak dlouho může věci uložit
  2. výbor neručí při ztrátě a poškození uložených věcí
  3. výbor doporučuje vlastníkům na tyto škody sjednávat vlastní pojištění
  4. zdůvodnění zamykání zadního vchodu..
  Vložil anonymouk (bez ověření), 12. Srpen 2018 - 21:02

  nedivím v tom hicu, prostě větrá. Jinak tam dejte vrátného.

  Vložil Anonymous. (bez ověření), 13. Srpen 2018 - 9:25

  Dobrej fór :D Když otevře dveře do baráku, tak ten hic naleze leda dovnitř, těžko něco vyvětrá :D

  Vložil Anonymous123 (bez ověření), 12. Srpen 2018 - 18:00

  Popravdě řečeno se může výbor stavět na hlavu, pakliže lidé z domu nebudou zamykat, nic s tím výbor (odhlasování na schůzi) neudělá. U nás v domě máme východy 3. Jeden přední – hlavní a dva skrze sklepy, každý z jednoho boku. Na schůzi jsme si odhlasovali, že se ty dva boční od sklepů, budou zamykat a ten hlavní, že bude mít z venka kouli. A výsledek? Přední je neustále odmáčknutý, že jde otevřít z venka, jeden z boku je od jara do podzimka odemčený plus otevřený ( prej kvůli větrání), ten druhý z boku je zamčený s tím, že mají klíč jen ti, co v té části domu mají sklepy. Takže asi tak. Nové bezpečnostní dveře za skoro 200 tis jsou naprosto k ho*nu…

  Vložil JarekSVJ, 11. Srpen 2018 - 19:22

  Klasika… všichni od toho mají klíček… takže navrhuji postavit stráž??? Jasně kravina… nebo na následujícím shromáždění probrat co se má zamykat a hlavně PROČ… je to o lidech a rozumných lidech…

  Vložil ŠárkaSk. (bez ověření), 11. Srpen 2018 - 18:16

  Nemáte v domě nového nájemníka nebo vlastníka, když se toto začalo stávat až „v poslední době“? U nás se například pronajímá byt krátkodobě a střídají se tu nájemníci, kteří také nectí některá pravidla v domě, naštěstí ne tak závažná jako u vás. Kromě otevřených dveří se v té místnosti nic nezměnilo? Nepřespává tam někdo? Napadly vás nějaké důvody, proč k tomu dochází? Výbor by měl konat určitě, měl by udělat opatření k zamezení případných škod. Umístit na dveře upozornění, že je povinnost dveře zavírat a zamykat. Pokud to nepomůže, nainstalovat brano (co zavírá samo). Hledala bych důvod tohoto stavu, třeba je to „jen“ nevědomost.

  Vložil P_V (bez ověření), 12. Srpen 2018 - 9:14

  Z nevědomosti někdo nechá odemčené, ale i otevřené dveře do kolárny. Tak určitě. Tohle dělá nějaký blbec, vyšinutec, co se chce mstít sousedům a celému světu za příkoří, jež mu v jeho hlavě učinil. Nebo někdo, kdo se zmocnil klíče a čeká, až se dostaví jeho kolega zloděj, který má větší odvahu než odmykač.

  K trollům kteří upozorňují, že není povinnost kolárnu zamykat… kvůli takovým se do zákonů a jiných předpisů dostává každá samozřejmost, jejímž nedodržováním se dá škodit.

  Vložil ŠárkaSk. (bez ověření), 12. Srpen 2018 - 9:52

  Dveře od bytu také zavíráme a zamykáme. My dospělí to bereme jako samozřejmost, naše děti to mají jako povinnost, než pochopí, že je to samozřejmost. Důvodů proč k tomu v jejich domě dochází může být mnoho, od „nevědomosti“ až k úmyslu. U nás máme 17letého mladíka, který „z nevědomosti“ dělá různé věci … odhodí cigaretový nedopalek na zem před vstupní dveře, vylije obsah plechovky s nápojem v chodbě … někdo mu musí vysvětlit jeho povinnosti, než se stanou samozřejmostí … třeba mají v domě také někoho takového, komu je třeba toto vysvětlit …

  Vložil f (bez ověření), 12. Srpen 2018 - 12:01

  „Dveře od bytu také zavíráme a zamykáme.“

  Vaší povinností to ovšem není.

  Vložil § (bez ověření), 11. Srpen 2018 - 18:38

  „je povinnost dveře zavírat a zamykat“

  Odkud?

  Vložil solid, 11. Srpen 2018 - 9:16

  Pokud máte zvenčí kouli a jedná se Vám o zamezení přístupu,nain­stalujte brano.

  Vložil Ribanna, 11. Srpen 2018 - 10:14

  bohužel jde o to,že někdo otvírá dveře zevnitř

  Vložil P_V (bez ověření), 11. Srpen 2018 - 11:46

  Dát do domovního řádu, že ty dveře se zamykají. Čistě jen pro toho blbce, který by se při přistižení chtěl hádat, že to otvírání mu nikdo nezakazuje. Taky můžete vyměnit zámkovou vložku (na takovou s bezpečnostní kartou), čímž zjistíte, zda to dělá někdo z domu, nebo někdo kdo si zkopíroval nebo ukradl klíče. Blbce ale nepřistihnete jinak, než kamerou nebo číháním.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".