Spolecne prostory

Vložil Nf (bez ověření), 1. Červen 2018 - 9:18 ::

Dobry den, Koupili jsme byt v bytovce o 4 BJ, v katastru nam nalezi 1/4 spolecnych prostor. Ostatni majitele rozebrali v minulosti sklepy tak, ze zbyle 3 byty maji kazdy o docela prostorny sklep vice nez my. Plus je ke spolecnemu uzivani susarna a pradelna. Muzeme si narokovat, ze chceme take sklep navic? Muz se udelat napr. Ze susarny, ktera se jiz na suseni pradla nevyuziva ( a prupadne se da susit pradlo v pradelne, ktera je vetsi a uz se v ni opravdu x let nepere?)Patri nam stejna cast spolecnych prostor, ale jsme biti na tom, ze jsme zde nejkratsi dobu. Dekuji za radu Ps nemame zde zadny fond ani zadne druzstvo apod. Nf

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil haens (bez ověření), 4. Červen 2018 - 9:37

  sežeňte si listinu, kterou byl dům rozdělen na bytové jednotky (zpravidla má název „prohlášení vlastníka“ nebo tak). buď ji můžete zkusit sehnat u některého ze sousedů, nebo si zajděte na katastr a tam vám za poplatek vydají její kopii. v této listině pak zjistíte, jak byly vztahy ke společným prostorám upraveny při rozdělení jednotek, tedy jak to je se sklepy a kdo je případně oprávněn užívat jaký sklep.

  jinak pokud se dohodnete s ostatními jednotkami, tak se samozřejmě ze sušárny sklep udělat může.

  Vložil Vlastník 7 (bez ověření), 1. Červen 2018 - 10:24

  Jakoze v dome jsou 4 byty a jen 3 sklepy? Takto to bylo kolaudovano? Vy nemate zadny sklep?

  Vložil Vlastik (bez ověření), 1. Červen 2018 - 10:16

  Navrhněte uvedené řešení se sušárnou ostatním vlastníkům. Upozorněte je, že máte právo užívat 1/4 společných prostor a pokud se nedomluvíte na nějakém spravedlivém řešení, máte nárok na poskytování nějakého odškodnění od ostatních vlastníků, kteří využívají více než 1/4 společných prostor.

  Vložil Nf (bez ověření), 1. Červen 2018 - 16:21

  Dobry den, na zaklade dřívější rady jsem nahledla do katastru a je tam jeden sklep ve vlastnictvi 2 bytu, coz nam bylo druhym vlastnikem zatajeno.

  Vložil Markéta Gr., 1. Červen 2018 - 13:20

  Pokud nejste SVJ, tak asi není stanoven nárok na využívání spol. prostor prohlášením vlastníka… Pak je asi se dožadovat nároku na ideální 1/4 spol prostor soudně. Případně vyměřit společné prostory, zjistit plochu společných prostor, podělit na ideální čtvrtiny a poměrnou část, kterou užívají ostatní jen pro svou potřebu, můžete užívat také ve stejné velikosti.

  Třeba pomůže i rozsudek: http://www.portalsvj.cz/…do-4395–2016 Nad rámec řečeného lze snad jen dodat, že vlastnictví bytu nebo nebytového prostoru je z podstaty věci nutně omezeno v rozsahu, ve kterém je třeba respektovat nutnost hospodaření s budovou jako celkem. Práva jednotlivých vlastníků jsou pak omezena stejným vlastnickým právem ostatních vlastníků jednotek

  Vložil Vlastik (bez ověření), 2. Červen 2018 - 10:59

  Pokud je dům rozdělen prohlášením vlastníka na jednotky, tak i bez SVJ prohlášení obsahuje, zda a které sklepy mohou jednotliví vlastníci využívat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".